Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Stracił prawo jazdy za śmiertelne potrącenie i ucieczkę. Złamał zakaz

Najnowsze

archiwum TVN24Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia aut. Kilka lat temu 28-latek śmiertelnie potrącił pieszego, nie udzielił mu pomocy i uciekł.

Do zatrzymania doszło w czwartek wieczorem. Na drodze krajowej numer 50 policjanci z Wołomina kontrolowali BMW. Za jego kierownicą siedział 28-latek.

"Mundurowi sprawdzili BMW oraz kierującego w policyjnej bazie. W wyniku tego okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych" - czytamy na stronie policji w Wołominie.

Tragiczny wypadek

Jak przypomina wołomińska komenda, Mariusz S. w 2013 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za wypadek z 2011 roku. Wówczas, kierując osobowym mercedesem, potrącił 21-letniego pieszego. Nie pomógł rannemu, uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna zmarł.

Policjanci dotarli do sprawcy, a sąd orzekł, że nie może siadać "za kółko" do końca życia.

Za złamanie zakazu grozi mu pięć lat więzienia.

Czytaj też o procesie Adriana M., który został oskarżony o śmiertelnie potrącenie 16-latki:

Ponowny proces Adriana M. Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24