Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Stos "na srogą zimę". Mieszkaniec Woli zbierał śmieci na opał

Warszawa

straż miejskaZbierał śmieci na opał

Stos plastikowych butelek, folii i kartonów zebrał mieszkaniec Woli, który tłumaczył się, że przygotowuje "zapasy opału na srogą zimę". Teraz musi zapłacić mandat i posprzątać teren.

12 lipca na jednej z posesji na Woli strażnicy miejscy odkryli duże składowisko śmieci. Okazało się, że właściciel tego obiektu zbierał odpady, po to aby je palić w zimie. Mężczyzna jako opał chciał użyć płyt wiórowych, plastikowych butelek, foli, drewna i kartonów.

Płonące śmieci to trucizna

Interwencja zakończyła się mandatem i nakazem uprzątnięcia terenu. Straż Miejska przypomina, że zgodnie z prawem niedozwolone jest palenie odpadów, które podczas spalania wydzielają trujące opary. Do takich z pewnością można zaliczyć plastik i przedmioty z tworzyw sztucznych. Szczególnie niebezpieczne są również opakowania po farbach i rozpuszczalnikach, a także sztuczna skóra. Opary takich materiałów mogą wywołać szereg groźnych chorób u ludzi je wdychających.

Zbierał śmieci na opał
straż miejska

md/mś