Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Stolica wspomni papieża czuwaniem i występem mimów

Warszawa

TVN 24Obchody w stolicy

Warszawa uczci 8. rocznicę śmierci Jana Pawła II. We wtorek na placu Piłsudskiego odbędzie się uroczyste czuwanie, a przy stacji Metro Centrum pojawią się mimowie.

- Od ok. godz. 18.00 na placu będą wyświetlane filmy z udziałem ludzi, którzy znali Jana Pawła II. Tradycją czuwania jest także zbiórka, która wspiera Fundację "Żyć z Chorobą Parkinsona". Tym razem, podobnie jak roku temu, na Placu Piłsudskiego będą sprzedawane zamiast zniczy, żółte i białe tulipany, symbol świętości - opowiada Zofia Borkowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Relikwie zmarłego papieża

Uroczyste czuwanie rozpocznie się o godz. 21. Znane osoby – m.in. prof. Bogdan Chazan, a także Małgorzata i Paweł Królikowscy – opowiedzą o tym, w jaki sposób rozumieją relacje między duchem a ciałem. Czuwanie poprowadzi ks. Bogdan Bartołd. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.

O godz. 21.37 na scenie pojawią się relikwie zmarłego papieża, usłyszymy też utwór "Cisza", a tuż po nim kard. Kazimierz Nycz udzieli uroczystego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym na placu. Z kolei przy stacji Metro Centrum pojawią się mimowie, którzy w ciągu dnia odegrają etiudę "Ruch zaczyna się w duszy". W ten sposób warszawiacy mają być zachęcani do udziału w wieczornych uroczystościach na placu.

ran/roody