Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Stołeczne śpioszki w prezencie dla nowych warszawiaków

Warszawa

Urząd MiastaWarszawskie body dla dzieci

Każde dziecko, które urodzi się od nowego roku w stolicy, otrzyma pamiątkowe śpioszki z hasłem "Jestem z Ciebie dumna" – informuje urząd miasta.

O niespodziance dla młodych poinformowała na popularnym portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Miasto najlepsze do życia"

Przy rejestracji dziecka we w wszystkich warszawskich urzędu stanu cywilnego na rodziców będzie czekał akt urodzenia, gratulacje, a także prezent. To właśnie wspomniane śpioszki, czy jak kto woli – body. Oprócz napisu jest na nich również syrenka.

"Chcemy docenić każdą nową Warszawiankę oraz każdego nowego Warszawiaka, bo to oni będą budować to miasto za kilkanaście lat. Warszawa to miasto najlepsze do życia. Wydawanie śpioszków zbiegło się z raportem GUS-u. Mimo że przez najbliższe 35 lat w niemal wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce spadnie liczba mieszkańców, w Warszawie będzie nadal będzie wzrost" – napisała na facebooku prezydent stolicy. Informacja o prezencie pojawiła się także na prowadzonym przez urząd miasta koncie na twitterze. Pomysł zebrał wiele pochlebnych komentarzy, a niektórzy pytają, czy warszawskie śpioszki można również kupić. "Nie, ale można się postarać o nowego warszawiaka i dostać je za darmo :)" – odpowiadają urzędnicy.

CZYTAJ TEŻ: To połykają nasze dzieci

Co połykają nasze dzieci
TVN24

ran/r