Stołeczna policja rozbiła gang włamywaczy

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Warszawska policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do domów jednorodzinnych w całej Polsce. Zatrzymano dziewięciu mężczyzn, którzy mogą być odpowiedzialni za około 50 włamań na Mazowszu, a także w województwach: lubelskim, łódzkim i podlaskim - podaje portal tvn24.pl.

Rozpracowaniem grupy zajmującej się włamaniami do domów na terenie kilku województw funkcjonariusze z wydziału kryminalnego stołecznej policji zajmowali się od kilku miesięcy. Zatrzymano dziewięć osób. W ich domach policjanci znaleźli monety, sprzęt RTV i AGD, amunicję do broni palnej i niewielkie ilości narkotyków. Odzyskano też około 500 sztuk różnego rodzaju biżuterii m.in. pierścionki, kolie i zegarki.

- Te osoby miały związek przede wszystkim z włamaniami do mieszkań i domów. Grupa działała wtedy, gdy nie było mieszkańców, albo spali - powiedział rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński.

fot. TVN24

Zarzuty i areszt

Pięciu z zatrzymanych po przesłuchaniu zwolniono, a czterem pozostałym przedstawiono zarzuty. Dwóch mężczyzn, 30-letni Tomasz K. i 36-letni Paweł R., odpowie za kradzież z włamaniem i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, 30-letni Adam G. za posiadanie narkotyków, a 32- letni Michał R. za paserstwo.

- Sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu wobec podejrzewanych o włamania. Natomiast pozostali dwaj odpowiadać będą z wolnej stopy - poinformował rzecznik.

Odzyskane przedmioty

We wtorek o godz. 9.00 w Komendzie Stołecznej Policji w Pałacu Mostowskich będzie można zobaczyć skradzioną biżuterię, pochodzacą z różnych kradzieży. Osoby zainteresowane rozpoznaniem przedmiotów proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym stołecznej policji pod numerem telefonu 22 603 63 13 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę aspirantem Piotrem Grabowskim dzwoniąc na numer telefonu 22 603 69 88.

fot. TVN24

mn/fac//mz