Stół do ping-ponga i sportowe szafki pojawią się w trzech parkach

Warszawa

Urząd Miasta WarszawaMeble w warszawskich parkach

Trwa konkurs na zaprojektowanie miejskich mebli: stołu do ping-ponga, sportowych szafek z przebieralnią oraz stolika do gier planszowych. Projekty zwycięzców staną w parku Pole Mokotowskie, Porazińskiej i na Agrykoli.

Jak podają organizatorzy: "celem konkursu jest zaprojektowanie serii oryginalnych grafik identyfikujących specjalne wzory rozpoznawcze, wspólnie występujące jako "Meble Sportowe dla Warszawy”.

Zwycięski projekt posłuży do produkcji sprzętu rekreacyjnego, montowanego w warszawskich parkach. W strefach aktywności lokalnej pojawią się stoły do gry w szachy lub chińczyka i stanowiska do tenisa stołowego. W planach jest również produkcja samoobsługowych szafek, w których mieszkańcy stolicy będą mogli zostawić rzeczy podczas treningów na świeżym powietrzu.

Komisja oceni oryginalność i wygodę

Prace uczestników zawierać mają rysunki w trzech rzutach dla każdego zaprojektowanego elementu oraz rysunek techniczny zawierający trzy najważniejsze według uczestnika wymiary.

Komisja konkursowa oceni oryginalność, łatwość rozpoznania i zapamiętania oraz zdolność wywoływania pozytywnych skojarzeń w przedstawionych projektach. Istotnym kryterium będą także: wygoda, komfort oraz praktyczność użytkowania zaprojektowanych mebli.

Nagrody dla najlepszych

Dla zwycięzcy organizator przygotował pięć tysięcy złotych nagrody. Zdobywca wyróżnienia otrzyma również propozycję podpisania umowy licencyjnej, a osoba z nagrodą specjalną dostanie tysiąc złotych.

Wybrane projekty zostaną wcielone w życie - organizator, jak informuje w komunikacie stołeczny ratusz, z własnych środków i we własnym zakresie wykona ich prototyp.

Konkurs jest organizowany przez firmę Puczyński - mała architektura we współpracy miejskim Zarządem Zieleni. Prace można przesyłać do 20 maja do godz. 15.

Udział w konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby (pojedynczo lub w grupie) posiadające status studenta.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o pomyśle zamykania na noc Parku Żeromskiego:

Prochownia w Parku ŻeromskiegoLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ab/pm