Stojaki już czekają. Miejski rower rusza za kilka dni

Rozpoczął się montaż stojaków na miejski rower
Rozpoczął się montaż stojaków na miejski rower
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plRozpoczął się montaż stojaków na miejski rower

Na ulicach jest już zamontowana większość stojaków na miejskie rowery. Według zapewnień Zarządu Transportu Miejskiego z jednośladów będzie można skorzystać już 1 sierpnia.

- Zgodnie z umową, operator systemu wszystkie wypożyczalnie i stojaki zamontuje do 31 lipca - mówi Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM.

Na początek 1000 rowerów

W sumie ma być zamontowanych 57 stacji na ponad tysiąc rowerów. Staną one na Bielanach, Ursynowie oraz w Śródmieściu i Wilanowie.

Największa wypożyczalnia powstanie przy ul. Traugutta, naprzeciwko bramy kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Do dyspozycji będzie tam blisko 70 rowerów. Duże będą także punkty przy wyjściach z metra oraz przy innych ośrodkach akademickich, takich jak SGGW.

W drugim etapie, w marcu 2013 roku, przybędzie 70 nowych wypożyczalni z ponad tysiącem miejskich rowerów. Na samej Pradze pojawi się 13 wypożyczalni.

Zarejestruj się w systemie

Wypożyczenie roweru na czas do 20 minut ma być bezpłatne. Za kolejne 40 minut trzeba zapłacić złotówkę, druga godzina będzie kosztować 3 zł. Za kolejną, trzecią godzinę, trzeba będzie zapłacić 5 zł. Czwarta i każda kolejna to koszt 7 zł.

ZTM uruchomił specjalną stronę internetową www.veturilo.waw.pl, na której można zarejestrować się w systemie wypożyczalni rowerów. Sprawdź, jak to zrobić.

Korzystanie z systemu jest bardzo proste. Po wejściu na stronę trzeba podać wszystkie wymagane dane, w tym numer telefonu, zaakceptować regulamin oraz wpłacić opłatę wstępną w wysokości 10 zł. Po otrzymaniu potwierdzenia i 6-cyfrowego numeru PIN na wskazany adres e-mail będzie można już wyruszyć w trasę z Veturilo.

Należy zapamiętać PIN, który - razem z numerem telefonu - będzie identyfikatorem klienta.

Przed wypożyczeniem roweru w terminalu będzie można aktywować Warszawską Kartę Miejską, która również może być identyfikatorem.

bf/mz

Pozostałe wiadomości