Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Stoi na stacji... koza

  TVN Warszawa


  - Dziś około godziny 6.30 koza biegała po okolicy PKP Płudy - taką informację wraz ze zdjęciami przesłał nam internauta na warszawa@tvn.pl. Okazało się, że zwierzę zerwało się z łańcucha i uciekło właścicielom.

  Nie udało się ustalić, dokąd wybierała się koza. Pewne jest jednak, że o jej obecności na peronie dowiedziała się straż miejska. Kiedy strażnicy jechali na miejsce, interwencja została odwołana.

  - Około godziny 6.00 dostaliśmy zgłoszenie, że koza biega po terenie stacji kolejowej. Osoba, która zadzwoniła do nas mówiła, że zwierzę biega z zerwanym łańcuchem. Na miejsce wysłaliśmy patrol, jednak kiedy był w drodze, ktoś poinformował nas, że koza została złapana przez właścicieli - relacjonowała Monika Niżniak ze straży miejskiej.

  Niedawno pisaliśmy o kłopotach innego nietypowego podróżnika. Ostronos Miniu nie tylko chadza na stacje, ale i jeździ koleją. Jak mówił jego właściciel - nie ma biletów kolejowych dla ostronosów. Sprawdziliśmy - dla kóz także nie.

  Straż miejska przypomina, że właściciele zwierząt, są zobowiązani do ich właściwego zabezpieczenia, tak aby nie stanowiły zagrożenia.

  md/mś