Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Sto lat" od gości i tort śledziowy. Gregor i Aleut świętowali urodziny

Warszawa

Niedźwiedzie polarne obchodziły siódme urodzinyDrapieżniki Warszawskiego Zoo / Facebook
wideo 2/5

Niedźwiedzie polarne, Gregor i Aleut, świętowały w sobotę siódme urodziny. Był tort z ich ulubionych przysmaków i "sto lat" odśpiewane przez gości warszawskiego zoo.

Warszawski Ogród Zoologiczny jest domem dwóch niedźwiedzi polarnych - Gregora i Aleuta. W sobotę, 2 grudnia misie obchodziły siódme urodziny. Z tej okazji pracownicy zoo przygotowali lodowo-śledziowy tort z galaretką, biszkoptami i majonezem - ulubionym przysmakiem warszawskich misiów polarnych. Nie zabrakło też "sto lat" odśpiewanego przez gości ogrodu zoologicznego w samo południe.

Kartki urodzinowe dla niedźwiedzi

Były też prezenty - obok wybiegu ustawiony był kosz, w którym każdy mógł zostawić przysmaki dla Gregora i Aleuta. Pracownicy warszawskiego zoo zachęcają też do przynoszenia kartek urodzinowych dla misiów. Od 2 do 8 grudnia, obok ich wybiegu czeka specjalna skrzynka pocztowa.

Gregor i Aleut przyszli na świat w Norymberdze w 2010 roku. Do Warszawy trafili wiosną 2013 roku. Na stronie zoo czytamy, że to przyjacielskie niedźwiedzie spędzające czas na spaniu, jedzeniu i zabawie. Bawią się przygotowanymi dla nich zabawkami - beczkami, plastikowymi pojemnikami, piłkami czy drewnianymi kłodami. Ciężko im jednak skupić się dłużej niż 15 minut na jednej rzeczy, dlatego opiekunowie muszą wymyślać im co i rusz nowe atrakcje.

kk