Stary-nowy dyrektor Muzeum Wojska Polskiego

Warszawa

fot. Muzeum Wojska Polskiego

Profesor Janusz Cisek został wybrany na stanowisko dyrektora Muzeum Wojska Polskiego - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. To będzie jego druga kadencja.

- Minister nominację podpisał w ostatni piątek. Profesor Cisek będzie kierował muzeum do końca 2013 roku - powiedział Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON.

Cisek został odwołany pod koniec września, bo skończyła się jego pięcioletnia kadencja dyrektora MWP. Wziął udział w konkursie i został wybrany przez ministra mimo że w ostatnim etapie zajął ostatnie - czwarte miejsce.

Zdecydowało doświadczenie

Trzecie miejsce zajął Ferdynand Ruszczyc, obecny dyrektor Muzeum Kolejnictwa, drugie natomiast trzecie Tomasz Nowakowski, szef kadr ABW. Najwięcej punktów zdobył generał Boguslaw Pacek. Dlaczego nie został dyrektorem?

- Minister widzi go wciąż na stanowisku swojego doradcy w resorcie - wyjaśnia Sońta. Jak dodaje, o wyborze Ciska zadecydowało to, że przez ostatnie pięć lat kierował MWP, a więc placówkę zna od podstaw. Ponadto rozpoczął przygotowania do budowy nowej siedziby muzeum w warszawskiej Cytadeli.

Bartłomiej Frymus//mz