Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Stary kwas złości, to postawa człowieka grzesznego"

Warszawa

O zmartwychwstaniuTVN24
wideo 2/3

- Powinniśmy być krzewicielami radości wśród innych – mówił podczas niedzielnej mszy rezurekcyjnej arcybiskup Henryk Hoser. Nawoływał też wiernych do unikania budowania nienawiści.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej wygłosił kazanie podczas mszy w parafii Dobrego Pasterza w Wawrze.

- Nic dziwnego, że święty Paweł pisze, że razem z Chrystusem powstaliście z martwych (…). Szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadający po prawicy Boga. Dojdźcie do tego, co jest w górze, nie do tego, co na ziemi – głosił.

"Zmartwychwstanie przeznaczeniem"

I dodał, że życie kończy się na ziemi, by zacząć się w górze, gdzie jest "ostateczna ojczyzna". - Wszystkie przywiązania do rzeczywistości ziemskich maja tylko względny charakter. Względny o tyle, o ile wiemy, ze naszym przeznaczeniem jest również zmartwychwstanie – zaznaczył.

Przywoływał też słowa świętego Pawła o "wyrzuceniu starego kwasu". - Jest to stary kwas złości i przewrotności, to jest postawa człowieka grzesznego: złość, przewrotność, konfliktotwórczość, wzbudzanie nienawiści, niechęci, oskarżenia innych, obmowa innych – wyliczał.

Zaapelował, by każdy chrześcijanin chronił dobre imię drugiego człowieka i dostrzegał w nim dobro. - Powinniśmy roznosić ramię radości w świecie. Być krzewicielami radości wśród innych, nie powodować naszą obecnością smutku i zgorzknienia, ale właśnie radość u innych, żeby oni również odkryli, że są umiłowanymi dziećmi bożymi, że Chrystus jest dla nich – podkreślał.

ran/r