Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Staruch" nie kupował amfetaminy. "Świadek koronny mógł się pomylić"

Warszawa

archiwum KSP"Staruch" uniewinniony

Sąd utrzymał wyrok uniewinniający Piotra C., ps. Staruch oraz Marcina S., ps. Norweg od zarzutu udziału w handlu narkotykami. Wyrok jest prawomocny. Obaj oskarżeni będą mogli teraz starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszny areszt.

Sąd utrzymał wyrok uniewinniający Piotra C., ps. Staruch oraz Marcina S., ps. Norweg od zarzutu udziału w handlu narkotykami. Wyrok jest prawomocny. Obaj oskarżeni będą mogli teraz starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszny areszt.To koniec trwającej od ponad pięciu lat historii, która rozpoczęła się tuż przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Tydzień przed turniejem policja zatrzymała kilkadziesiąt osób m.in. ze środowiska kibiców Legii. Wśród nich był Piotr C. (dawniej S.), ps. Staruch, gniazdowy z trybuny nazywanej "żyletą".

Diler narkotyków zeznał

Prokuratura oskarżyła go o kupno kilograma amfetaminy i próbę kupna kolejnych pięciu kilogramów. Pośredniczyć w nawiązaniu kontaktu miał Marcin S., ps. Norweg.

Zarzuty oparto jedynie na zeznaniach świadka koronnego Marka H., ps. Hanior, niegdyś również bywalca "żylety", ale przede wszystkim wziętego dilera narkotyków. W lutym 2016 roku sąd rejonowy uniewinnił obu oskarżonych. W piątek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga podtrzymał ten wyrok. Uznał, że brak jest w tej sprawie wiarygodnych dowodów winy. Podkreślił, że do skazania potrzebna jest pewność, a w tej sprawie tej pewności zabrakło. Sędzia Beata Tymoszów w uzasadnieniu wyroku mówiła, że świadek koronny prowadził "szeroką działalność" w związku z handlem narkotykami.

– Nie można wykluczyć, że świadek koronny mógł się pomylić – zaznaczyła sędzia. Podkreślała, że piątkowy wyrok uniewinniający "Starucha" i "Norwega" nie powinien rzutować na wiarygodność zeznań "Haniora" w innych sprawach. Nie wyjaśniła jednak, jak to możliwe, że świadek mógł się pomylić co do tożsamości najbardziej znanego polskiego kibica. Zarówno Piotr C., ps. Staruch, jak i Marcin S., ps. Norweg w związku z tą sprawą byli tymczasowo aresztowani przez blisko osiem miesięcy. Teraz, po prawomocnym uniewinnieniu, będą mogli się starać przed sądem o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszny areszt.

Zobacz też : "Akcja 400 policjantów, 39 zatrzymanych. Rozbito grupę handlującą narkotykami"

Policjanci zatrzymali 39 osóbksp
wideo 2/3

Piotr Machajski