Startuje studenckie święto

Warszawa

materiały prasoweRuszają Juwenalia. Sprawdź gdzie się bawić

Tradycyjny koncert Kultu na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, mnóstwo polskiego hip-hopu, solidna dawka polskiego rocka spod znaku happysad, czy Farben Lehre, a także kilka gwiazd zagranicznych: Bad Religion, ZZ Top, Motorhead. To tylko część z wielu atrakcji, jakie znalazły się w programie rozpoczynających sie w piątek juwenaliów.

- Nie dajcie się przytłoczyć nadchodząca sesją! – nawołują organizatorzy tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego i zapraszają, jak co roku, do Miasteczka Akademickiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Tegorocznym motywem przewodnim jest wielokulturowość. Na zamkniętym odcinku Krakowskiego Przedmieścia stanie 25 stoisk związanych z kulturą różnych zakątków świata. Pojawią się one w piątek 10 maja już od godz. 12:00.

Piątek 10 maja

Na wieczór zaplanowano koncerty. Piątkowym program zadowoli przede wszystkim miłośników hip-hopu i reggae. W kampusie głównym UW zagrają: Te-Tris, Małpa, Fokus, Rahim oraz Vavamuffin i Grubson. Wejście jest darmowe. Start o godz. 15.00.

W rytmach hip-hopu w piątek bawić się będzie również Akademia Pedagogiki Specjalnej. Przy ul. Konarskiego koncerty ruszają o godz. 16.00. Zagrają: Borixon, Kajman, Pono i Fu, Junior Stress i Clock Machine. Tutaj wstęp też jest darmowy.

Na bemowskie koncerty najlepiej dojechać autobusami 105 109 112 122 149 154 171 184 189 190 i wysiąść na przystanku Konarskiego lub Bemowo Ratusz.

Sobota 11 maja

Sobota stanie pod znakiem tradycyjnego występu grupy Kult na dziedzińcu kampusu głównego UW. Zanim jednak na scenie pojawi się Kazik z kolegami, publiczność bawić będą takie zespoły jak: Rooster, Mama Selita, Chemia i Luxtorpeda. Bilet studencki kosztuje 25 zł, a normalny 40 zł. Pierwszy koncert zacznie się o 16:00.

W sobotę bawić będą się również studenci Szkoły Głównej Handlowej. Tu pierwszą gwiazdą będzie raper PEZET. Na scenie w Ogrodach Rektorskich za budynkiem SGH pojawi się również Abradab, grupa Akurat i Natural Dread Killaz. Juwenalia SGH wystartują o 15:00, wstęp jest darmowy.

Środa 15 maja

W środę bawić będą się studenci z prawej strony Wisły. 15 maja przy al. gen. Chruściciela 103 wystartują juwenalia studentów Akademii Obrony Narodowej. Zagrią Zabili mi Żółwia, Farben Lehre i Pezet. Imprezę poprowadzi Wujek Samo Zło. Start o 16.00. Wstęp wolny.

Piątek 17 maja

Swoje święto organzują także studenci Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. Na ich Gardenaliach zagrają Cool Kids of Death ora z raperzy Wena i Bisz. Koncerty odbędą się w urokliwym zakątku na tyłach budynków przy ul. Nowy Świat 67 i 69. Wstęp jest darmowy, zabawa rozpocznie się od 15.00.

Tego samego dnia ruszą również juwenalia Politechniki Warszawskiej. Te zaplanowane są na dwa dni na stadionie Syrenki. W piątek zagra Farben Lehre, Myslovitz i Lady Pank, a w sobotę happysad, Dżem i Hey. Zabawa przy ul. Batorego 10 startuje o godz. 15.00, a wstęp jest wolny.

Sobota 18 maja

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprosili muzyków znanych z punkowego grania. Na Medykaliach w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 zagrają: Farben Lehre, GranD Mal, The Analogs, Strzał w Głowę i Power of Trinity. Impreza jest darmowa i rozpocznie się o godz. 15.00.

Piątek 24 maja

Na tradycyjnym koncercie juwenaliowym na Agrykoli posłuchać będzie można grupy grające rocka i hip-hop. Na scenie pojawi się Vienio, Eldo Marika, Lao Che, czy Strachy na Lachy. Wstęp jest darmowy, start o 16.00.

Piątek 31 maja

Studenckie świąto zakończy impreza studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Organizatorzy Ursynaliów, tak jak w poprzednich edycjach, stawiają na mocne uderzenie. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Zagrają m.in. ZZ Top, Motorhead, 3 doors Down, HIM, Bullet For My Valentine, TSA, Hunter, czy Bad Raligion.

Ursynalia potrwają, aż do 2 czerwca. Wszystkie koncerty wystartują przy ul. Nowoursynowskiej 161. Sprawdź informacje o biletach.

lata/b