Startują miejskie lodowiska. Na razie cztery, kolejne w grudniu

Warszawa

Urząd BemowaCzęść lodowisk otwarta zostanie w pierwszej połowie grudnia

Chociaż lodowiska na Rynku Starego Miasta nie będzie, miasto zachęca do odwiedzenia innych "ślizgawek". Z części można korzystać już teraz, kolejne otwarte zostaną w grudniu.

Wszyscy miłośnicy zimowego sportu już teraz mogą skorzystać z czterech czynnych lodowisk.

Ślizgawki znajdują się przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok Hali Sportowej OSiR (Bemowo), na Torze Łyżwiarskim "Stegny" przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów), w "Wiśle" przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ) i wawerskim ośrodku przy ul. V Poprzecznej 22.

Kolejne w grudniu

Ale to nie wszystkie lodowiska, które otwarte zostaną w tym roku. Amatorzy łyżew już w pierwszej połowie grudnia będą mogli skorzystać z kolejnych: na Białołęce (ul. Strumykowa 21), Ochocie (ul. Rokossowska 10), Pradze Południe (al. Stanów Zjednoczonych 24), Targówku (ul. Łabiszyńska 20), w Ursusie (ul. K. Sosnkowskiego 10 oraz ul. Keniga 20), w Wilanowie (ul. Gubinowska 28/30), we Włochach (Park im. M. Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia), na Woli (ul. Górczewska 69/73) oraz na Żoliborzu (ul. Potocka 1).

Wszystkie miejskie lodowiska będą otwarte do marca przyszłego roku.

Bez lodowiska na Starym Mieście

Za tydzień ruszyć miało również lodowisko na odnowionym Rynku Starego Miast. Organizatorem "ślizgawki" miała być firma Qbatura. Okazało się jednak, że sponsor lodowiska wycofał się z jego finansowania.

Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

su/ran