Starsza pani straciła 50 tysięcy złotych. Policja publikuje wizerunek "odbieraka"

TVN Warszawa


Mieszkanka Targówka została oszukana metodą "na policjanta". Trwają poszukiwania mężczyzny, który odebrał od niej 50 tysięcy złotych. Policja opublikowała jego wizerunek zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Do oszustwa doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. 82-latka otrzymała telefon od kobiety podającej się za policjantkę. Usłyszała od niej, że jej córka miała wypadek samochodowy i została w związku z nim zatrzymana. Dzwoniąca miała też powiedzieć, że prokurator zgodzi się na zwolnienie jej z aresztu, jeśli zostanie wpłacona kaucja.

"82-latka przyznała się, że ma w domu 50 tysięcy złotych. Oszustka oświadczyła, że prokurator wyraża zgodę na kaucję w tej kwocie i uprzedziła, że po odbiór pieniędzy zgłosi się syn prokuratora" - informuje Paulina Onyszko z północnopraskiej komendy rejonowej.

Rysopis młodego mężczyzny

Po jakimś czasie w mieszkaniu poszkodowanej pojawił się młody mężczyzna. Odebrał od niej całą wspomnianą wcześniej kwotę. Kiedy później kobieta zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła się na policję.

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć nagranie z kamer na klatce schodowej, które uchwyciły wizerunek tak zwanego "odbieraka".

Jak opisują, jest to mężczyzna w wieku 20-30 lat. Ma około 165-170 wzrostu, jest szczupły i ma pociągłą twarz. Gdy zjawił się w mieszkaniu 82-latki, miał na sobie czarną kurtkę z kapturem, czarne spodnie i buty w tym kolorze. Na głowie miał wełnianą czapkę, która była biała lub jasnoszara. Na plecach niósł ciemny plecak z logo firmy Nike na niebieskim tle.

Apel o pomoc w identyfikacji

Policja apeluje do wszystkich osób, które są w stanie pomóc w rozpoznaniu podejrzanego. Proszą też o kontakt osoby mogące mieć informacje na temat grudniowego zdarzenia. Można to zrobić osobiście w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5 bądź telefonując pod numer dyżurnego (22) 603-81-71 lub policjanta prowadzącego tę sprawę (22) 603-81-52, powołując się na numer sprawy SWD-531695/18, KPD-II-8630/18.

Informacje można przekazać też mailowo pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Zobacz też materiały o podobnym przestępstwie, które udaremnili policjanci ze Śródmieścia. Opublikowali oni fragment rozmowy oszusta z emerytką:

Fragment rozmowyksp
wideo 2/2

kk/pm