Stare samochody czekają. Weekend z Auto Nostalgią

Najnowsze

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plAuto Nostalgia

Centrum targowe przy Marsa zmieniło się w ważny punkt dla fanów zabytkowych aut. Także w niedzielę odbywać będzie się tam gala Auto Nostalgia.

Impreza odbywa się pod dachem, co przy dzisiejszej pogodzie jest sporym atutem. Od godz. 10 w centrum przy ul. Marsa 56c można oglądać auta, które przed laty dominowały na drogach. Swoje stoiska w halach ma między innymi Porshe Club, Toyota, Wartburg, Mercedes, czy Club Coupe Poznań, a także fani motoryzacji ze Stada Baranów czy Youngtimer Warsaw.

W środkowej części znajduje się też miejsce na tzw. auta indywidualne. Auta sportowe przeplatają się z wersjami dobrze znanymi ze stołecznych dróg, jak choćby poczciwym małym fiatem.

Wóz strażacki

Nie brakuje także wyjątkowych perełek. "Na pierwszej edycji targów w 2011 r. można było obejrzeć dwa auta strażackie firmy American LaFrance z USA. W tym roku zostanie po raz pierwszy pokazany trzeci egzemplarz niedawno, sprowadzony do Polski. American LaFrance typ 12 o numerze fabrycznym 959 został zakupiony przez miasto Victoria w stanie Texas w kwietniu 1915 roku, gdzie służył do wczesnych lat ‘50" – zachwalają organizatorzy. W niedzielę gala potrwa do godz. 17. Wejście do centrum jest płatne. Dorośli płacą 20 zł, uczniowie i studenci 15 zł, a dzieci poniżej 8 roku życia wchodzą za darmo. CZYTAJ WIĘCEJ O TARGACH NA STRONIE ORGANIZATORA

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z GALI NA STRONIE STADOBARANOW.PL

ran/roody