Stare bilety można zwrócić. Od 1 czerwca obniżki cen

Najnowsze

Będą zmiany w taryfie biletowejTVN24
wideo 2/3

Od 1 czerwca ratusz wprowadza obniżki cen biletów długookresowych. Na zmianach taryf nie stracą ci, którzy swoje kupili teraz lub mają je jeszcze ważne przez wiele dni. - Te już zakontraktowane według dotychczasowych stawek będzie można bezpłatnie zwrócić - zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Kupione bilety według obowiązujących jeszcze stawek, ważne jeszcze przez wiele dni, można bezpłatnie zwrócić w Punkcie Obsługi Pasażera.

Bez opłaty manipulacyjnej

- Pasażer otrzyma zwrot za dni pozostałe do końca ważności biletu. Nie zostanie przy tym pobrana opłata manipulacyjna. Od razu będzie można też kupić i zakodować bilet po obniżonej cenie. Trzeba to jednak zrobić nie później niż do końca listopada – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Od 1 czerwca zmienią się także zasady zwrotu biletów długookresowych. Pasażer będzie mógł określić dzień, od którego chce zwrócić bilet - od bieżącego dnia do końca ważności zakodowanego kontraktu.

- Jeżeli trafi się nam np. dłuższy wyjazd i będziemy chcieli odzyskać pieniądze za bilet, którego nie wykorzystamy, to nie będzie konieczności odwiedzenia POP-u w ostatniej chwili. Bilet będzie można zakodować tak, aby był ważny do dnia wyjazdu, a za pozostały czas pasażer otrzyma zwrot. W tym przypadku konieczne będzie jednak uiszczenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 20 procent wartości biletu - informuje ZTM.

Nawet 76 zł mniej

Według nowej taryfy kupujący bilety na 30 i 90 dni, obowiązujące w 1 i 2 strefie, zapłacą zdecydowanie mniej.

- Cena biletu 30-dniowego normalnego, który teraz kosztuje 210 zł, po obniżce wyniesie 180 zł, czyli w portfelu pasażera zostanie 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących obecnie 536 zł), którzy zapłacą 460 zł. Zaoszczędzą oni 76 złotych – wylicza Zarząd Transportu Miejskiego.

Średnio miesięcznie pasażerowie kupują około 290 tys. biletów 30-dniowych i około 100 tys. biletów 90-dniowych. Jednak ZTM nie spodziewa się długich sznurów do okienek POP-ów po zwroty. - Jeśli jednak kolejki się pojawią z pewnością zwiększymy obsadę okienek w punktach - zapewnia rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Ceny biletów tylko na 1 lub 2 strefę pozostają bez zmian.

skw/b