Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Starcie na szczycie. Legia odbije się od Górnika?

Warszawa

M. Kostrzewa / Legia.comLegi wygra z Górnikiem?

W niedzielę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 zmierzą się dwa najlepsze zespoły tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Wygrana z Górnikiem Zabrze zapewni legionistom samodzielną pozycję lidera.

Legia przystępuje do niedzielnego starcia z pozycji lidera z 15 punktami, ale tyle samo ma drugi Górnik, który nie przegrał jeszcze spotkania w ekstraklasie. Trener Legii poinformował jednak, że obecna sytuacja w tabeli go nie interesuje. - Klasyfikacja z początku sezonu rzadko potwierdza się w jego końcówce. Uważam, że w tej chwili najsilniejszymi zespołami w Polsce są Legia, Lech Poznań i Śląsk Wrocław - ocenił.

"Mamy czym straszyć"

Urban nie bagatelizuje jednak rywala. - Górnik nieprzypadkowo jest przecież tak wysoko w tabeli, zresztą w jednym sezonie było podobnie, dopiero w rundzie rewanżowej to się zmieniło. Nie porównywałbym go jednak z Lazio - na polskie warunki mamy czym straszyć w ofensywie, wystarczy spojrzeć na liczbę bramek zdobytą przez Legię - to mówi samo za siebie - podkreślił szkoleniowiec. Jak zaznaczył, największym zmartwieniem gospodarzy będzie zapewne pochodzący z Burkina Faso napastnik Górnika Prejuce Nakoulma. - Kiedy jest w formie, trzeba zwrócić na niego szczególną uwagę - przyznał.

Trener piłkarzy Legii Warszawa przyznał przed niedzielnym spotkaniem 8. kolejki ekstraklasy, że zawsze będzie miał sentyment do śląskiego klubu. - Tam spędziłem najlepsze lata w karierze zawodnika - podkreślił. - Sentyment był, jest i będzie. Ja nigdy tego nie ukrywałem, trudno wymagać ode mnie, żebym zapomniał o tamtych latach - zaznaczył szkoleniowiec warszawskiego zespołu.Początek meczu na stadionie przy ul. Łazienkowskiej o godz. 18.

PAP/ran