Stara Miłosna: znów wyłączą wodę, żeby wymienić skorodowaną rurę

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plAwaria została usunięta

W weekend mieszkańcy Starej Miłosny znów będą musieli radzić sobie bez bieżącej wody. Podczas naprawy magistrali wodociągowcy znaleźli uszkodzony fragment innej instalacji. – Musimy go wymienić- tłumaczą.

Wody w Starej Miłośnie nie było od środy do czwartku.

– W czasie naprawy magistrali, niedaleko prowadzonych prac, znaleźliśmy fragment skorodowanej rury. Musimy ją naprawić, bo grozi awarią – wyjaśnia Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Znowu bez wody

Aby utrudnień było jak najmniej, wodociągowcy zdecydowali się wyłączyć wodę w nocy z piątku na sobotę mię. – Zakładamy, że naprawa może potrwać około dziesięciu godzin. Dołożymy wszelkich starań by jak najszybciej przywrócić wodę mieszkańcom – zapowiada Bugaj.

Wpływ na długość prac może mieć też pogoda. – Nie możemy wszystkiego przewidzieć, ale mamy też ułatwione zadanie, ponieważ wykop został już wykonany, przy okazji naprawy magistrali – podkreśla Bugaj.

Beczkowozów nie będzie

MPWiK bezpośrednio informuje mieszkańców o zapowiadanym wyłączeniu.

– Nie jest to wyłączenie awaryjne, dlatego nie planujemy podstawiania beczkowozów. Staramy się, by mieszkańcy wcześniej przygotowali się – tłumaczy rzecznik.

Szukali awarii przez kilka godzin

W środę rano w Starej Miłośnie doszło do poważnej awarii magistrali wodociągowej. Pogotowie MPWiK musiało odciąć dopływ wody. Do wieczora nie udało się precyzyjnie zlokalizować miejsca awarii.

Beczkowozów nie podstawiono, bo - jak tłumaczył rzecznik spółki - było zbyt zimno. Woda wróciła dopiero w czwartek rano.

jb/r