Najnowsze

Starą kamienicę zamienili w nowoczesny biurowiec

Najnowsze


Na Pradze powstało Centrum Kreatywności Targowa. W sobotę będzie można obejrzeć z bliska starą kamienicę, która ma się zamienić w mekkę start-upowców. W ramach dnia otwartego zorganizowane zostaną warsztaty, wystawy i targ.

Centrum znajduje się przy ul. Targowej 56 w wyremontowanej kamienicy Mintera z 1867 roku.

- Powstało przede wszystkim z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego. Umiejscowienie go w samym sercu Pragi ma też niebagatelne znaczenie. Jestem pewna, że funkcja i lokalizacja przyczynią się do rozwoju gospodarczego tej części Warszawy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. Centrum ma pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości dla start-upów sektora kreatywnego, być miejscem wymiany doświadczeń, integracji inicjatyw i projektów.

Trzy razy dni otwarte

Skorzystać z usług CK Targowa będzie można skorzystać między innymi w trzy najbliższe soboty. 1, 8 i 15 października mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, udać się na spacery z przewodnikiem po najbliższej okolicy, zobaczyć filmy, wystawy i odbyć dyskusje. "W sobotę, 1 października, już o godz. 12.00 zapraszamy na warsztaty POSADŹ Z NAMI DRZEWA, które poprowadzą artyści Wawa Design Festiwal, a o godz. 13.00 na warsztaty TWÓRZ Z LEKKOŚCIĄ. Galeria Uległa przygotowała Targi Kreatywnych. Program otwartych sobót w Centrum Kreatywności Targowa jest tutaj" – informuje urząd miasta.

33 pracownie twórcze

Najważniejszą częścią centrum będą 33 pracownie twórcze zapewniające sprzyjające warunki dla rozwoju innowacyjnych pomysłów przedsiębiorcom działającym w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki, radio i tv, ICT, rzemiosła artystycznego, reklamy, fotografii, sztuk perfomatywnych, rynku sztuki i antyków czy rynku wydawniczego. Koszt uruchomienia Centrum Kreatywności to blisko 30 mln złotych.

ran/b

Prezydent Warszawy o Centrum Kreatywności Targowa
Prezydent Warszawy o Centrum Kreatywności TargowaTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości