Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Stara drukarnia pełna house, elektroniki i dubu

Warszawa

materiały prasoweEllen Allien i Kamp! - gwiazdy urodzin klubu

Pionierka sceny techno, dźwięki spod znaku house, ale i dub, czy elektronika, to tylko elementy muzycznej uczty, którą szykuje klub 1500 m2 do wynajęcia na najbliższy weekend. Okazja jest nie byle jaka. Miejsce obchodzi swoje 3 urodziny.

1500 m2 do wynajęcia to miejsce, które zadomowiło się na Powiślu. W starej drukarni kartograficznej przez ostatnie 3 lata można było zobaczyć wystawy fotograficzne czy multimedialne. Organizowano tu koncerty, ale też spotkania i dyskusje. Teraz miejsce to zaprasza na swoje 3 urodziny. Świętować będzie można przez dwa dni - 9 i 10 listopada.

1 dzień: Ellen Allien, Ossie, Leon Lynehall

Gwiazdą dnia pierwszego będzie Ellen Allien artystka znana w świecie mody i oczywiście muzyki. Uznawana jest za pionierkę sceny techno w Berlinie. Tworzy od początku lat 90. - Muzyka jest moją kroniką, a albumy muzycznym pamiętnikiem – mówi artystka.

Na scenie pojawi się również Ossie, artysta z Wielkiej Brytanii, którego muzyka oscyluje pomiędzy house'm a garagem.

Trzecim najważniejszym artystą tego dnia w 1500 m2 będzie Leon Vynehall. - Jest esencją tego, czym jest mieszanka uk bass z housem – piszą o nim organizatorzy i zapewniają, że szaleje za nim całe UK.

2 dzień: Kamp!, Rebeka, Twilite

Drugi dzień urodzin upłynie pod znakiem polskich artystów. Gwiazdą będzie Kamp!, uznawany za fenomen na polskiej scenie niezależnej. Komentatorzy nazywają ich często „najlepszym polskim zespołem grającym elektronikę” . Sami artyści mówią o sobie, że grają klasyczne tech-duby, ale w ich twórczości odnaleźć można francuski house, czy szwedzką elektronikę. W tym roku Kamp! Mają wydać swoją debiutancką płytę.

Na scenie pojawi się też duet Rebeka. Oni również tworzą elektronikę. Początkowo założenie duetu artystów było proste: „tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych, lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera”. Z czasem ich muzyka na tyle się rozwinęła, że można ich usłyszeć w komercyjnych rozgłośniach radiowych.

Obecnie muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się dynamiczne kompozycje, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści łączą zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY URODZINOWEGO PROGRAMU

9-10.11, klub 1500m2 do wynajęcia

Bilety na jeden dzień: 30/35 zł, karnet na dwa dni: 55 zł

lata/mz