Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Stan liczników albo słona kara

Warszawa

| Sunday Mirrorfot

Administracja osiedla Toruńska przygotowała sylwestrową niespodziankę dla lokatorów - termin sprawdzania liczników 31 grudnia. Mieszkańcy burzą się, że jeśli nie będzie ich w domu, będą musieli liczyć się ze słoną opłatą.

Mieszkańców dziwi termin odczytu liczników – najbliższy jest przewidziany na 31 grudnia. Część osób zaplanowała na ten czas wyjazdy.

Mówią, że jeśli nie udostępnią mieszkania do odczytów stanów wodomierzy, będą musieli zapłacić 120 proc. największego zużycia wody na osobę z poprzedniego okresu rozliczeniowego budynku.

Nowy termin

Administracja osiedla Toruńska broni się przed zarzutami. – Chodziło nam o stan liczników na dzień 31 grudnia, nie o wizytę w tym terminie – tłumaczą jej przedstawiciele. I zapewniają, że nowy termin zostanie wyznaczony juz za kilka dni.

Jacek Smaruj

ran/mz