Stały Trasa Siekierkowska i Wał Miedzeszyński

Warszawa

fot. PAP / Film: TVN24"Warszawa jedzie"

Minął pierwszy poranny szczyt bez mostu Łazienkowskiego, który jest uszkodzony po sobotnim pożarze. Zwiększony ruch policja odnotowała na Trasie Siekierkowskiej, Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego, którym prowadził oficjalny objazd.

10.20

- Wałem Miedzeszyńskim od Fieldorfa do mostu Poniatowskiego przejechałem w około 4 minuty - informuje nasz reporter.

9.50

Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl, po mieście jeździ się już bez większych problemów. - Pusto na Trasie Siekierkowskiej - podaje Lech Marcinczak.

9.49

W poranku "Wstajesz i wiesz" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Warszawa, po pożarze na moście Łazienkowskim, liczy na pomoc z budżetu państwa.

Oceniła, że miasto na remont mostu potrzebuje "kilkudziesięciu milionów".

9.39

- Most Poniatowskiego już przejezdny - informuje nasz reporter.

Wciąż tworzą się korki na wjeździe na most Siekierkowski od strony Pragi.

9.24

- Most Siekierkowski może i jedzie, ale nie można na niego wjechać od strony Wawra. Czekam już ponad 30 min. - napisała na warszawa@tvn.pl Małgorzata.

Wcześniej także informowaliśmy, że problem jest głównie na Trasie Siekierkowskiej i dojazdach do niej, a samym mostem kierowcy poruszają się już w miarę sprawnie.

9.22

Stoicie w korku, ostrzeżcie innych - wysyłajcie informacje na Kontakt24.

9.15

- Korki są większe niż zazwyczaj. Największe utrudnienia zaobserwowaliśmy na Wisłostradzie w kierunku mostu Poniatowskiego, w al. Waszyngtona w kierunku mostu Poniatowskiego, na Wale Miedzeszyńskim oraz na Trasie Siekierkowskiej - mówi Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Jak dodaje, na ulicach jest więcej policjantów niż zazwyczaj. - Funkcjonariusze pomagają kierowcom w sprawnym przejeździe - informuje.

9.00

- Warszawa jedzie - oceniła poranny szczyt Ewa Gawor z biura zarządzania kryzysowego ratusza. - Największe utrudnienia były na Wale Miedzeszyńskim. Duży ruch na Trasie Siekierkowskiej - podała.

Related content

Ciasno było też na moście Poniatowskiego:

Related content

8.54

Na moście Siekierkowskim ruch odbywa się w miarę płynnie. Większy problem jest z dojazdem do mostu. - Od Bora Komorowskiego jechałem około 15 minut dłużej - informuje na warszawa@tvn.pl czytelnik naszego portalu.

8.48

Na błoniach Stadionu Narodowego powstał parking P+R, ale jest tam pusto. - Wygląda na to, że niewielu kierowców skorzystało z tego rozwiązania - relacjonuje Łukasz Jedliński, reporter TVN24.

Sytuacja nad mostami
TVN24

8.43

- Wiele osób wybrało dziś komunikację miejską - ocenia Łukasz Wieczorek, reporter tvnwarszawa.pl. - Około godziny 8.00 na rondzie Waszyngtona nie mieścili się do tramwajów. Jedna dodatkowa linia (numer 77 - red.) to za mało - ocenia reporter.

8.33

Zlikwidowane zostało wąskie gardło na Wisłostradzie, o którym informowaliśmy po 6.00. - Ruch na arterii od mostu Poniatowskiego w kierunku Wilanowa odbywa się płynnie - mówi Marcinczak.

8.31

- Ulice Saskiej Kępy są zakorkowane, ale nie ma dramatu - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl - Wolniej jedzie się między innymi na ul. Francuskiej - dodaje.

8.22

O sytuacji na ulicach informują też internauci na forum tvnwarszawa.pl. Nie wszyscy utknęli w korkach:

8.20

Na moście Poniatowskiego, którym prowadzi główny objazd, ciasno, ale nie ma paraliżu - informuje reporter tvnwarszawa.pl, Mateusz Szmelter.

8.15

Most Łazienkowski zniknął z mapy Google - czytaj więcej.

8.02

O problemach Trasie Siekierkowskiej i dojazdach do niej informuje też Targeo.pl.

Według mapy Targeo czas przejazdu od Żołnierskiej do Wału Miedzeszyńskiego może wydłużyć się nawet do 50 minut:

Targeo o utrudnieniach
targeo.pl

7.50

Pusto z kolei na Trasie Łazienkowskiej aż od Wału Miedzeszyńskiego. Korek pojawia się dopiero na Wale - podaje nasz reporter.

Pusta Trasa Łazienkowska
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

7.48

Jak relacjonuje reporter TVN24, most Siekierkowski jest mocno zakorkowany: - Kierowcy, którzy chcą przejechać z Wawra na Mokotów, na lewą stronę Wisły, muszą wziąć pod uwagę, że może im to zająć więcej czasu. Choć ten most i tak się korkuje na co dzień - zaznacza Łukasz Jedliński.

- Przed mostem Trasa Siekierkowska po prostu stoi - dodaje reporter tvnwarszawa.pl.

7.40

Trudna sytuacja na Trasie Siekierkowskiej - alarmuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Related content

7.36

- Policja kieruje ruchem na wjazdach i zjazdach z Wału Miedzeszyńskiego na most Poniatowskiego - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

7.15

- Na moście Poniatowskiego, który jest głównym objazdem zamkniętego mostu Łazienkowskiego, powoli tworzy się korek w stronę centrum - informuje reporter TVN24, który obserwuje ruch z pokładu Błękitnego 24.

Ciasno już także w al. Waszyngtona.

Korki z Błękitnego 24
TVN24

Ratusz prosi kierowców, żeby przesiedli się do komunikacji miejskiej. Samochód mogą zostawić na parkingu zorganizowanym przy Stadionie Narodowym.

7.00

Internauci alarmują, że mocno korkuje się Trasa Siekierkowska oraz Wał Miedzeszyński od strony Wawra.

6.55

- Na Trasie Łazienkowskiej, w rejonie ronda Jazdy Polskiej, na razie pusto - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl Karol Kobos. Korkuje się za to Czerniakowska w stronę Żoliborza, a konkretnie lewoskręt w ulicę Gagarina.

- Dużo samochodów skręca z Trasy Siekierkowskiej w Czerniakowską - dodaje Kobos.

6.35

- Uwaga na zwężenie na Wisłostradzie! - ostrzega nasz reporter.

- W stronę Wilanowa, pod estakadą Trasy Łazienkowskiej, jest zwężenie do jednego pasa. To wąskie gardło, które może dziś powodować gigantyczne korki – przewiduje Lech Marcinczak.

Zwężenie to pokłosie zamknięcia mostu. - Wydzielony został pas dla skręcających z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę w kierunku Wilanowa - tłumaczy reporter tvnwarszawa.pl.

Zwężenie na Wisłostradzie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Zwężenie na Wisłostradzie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Wąskie gardło na Wisłostradzie
targeo.pl

6.09

- Kierowców, jadących Wisłostradą, witają informacje o zamknięciu mostu Łazienkowskiego – podaje nasz reporter. - Są wyświetlane na wszystkich tablicach systemu zarządzania ruchem w obu kierunkach - dodaje.

Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl
Poranne utrudnienia | tvnwarszawa.pl

6.00

Most Łazienkowski zamknięty.

Trasy zmieniły linie: 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25.

Przed wyjściem z domu sprawdź szczegóły objazdów.

Główny objazd dla kierowców i komunikacji miejskiej prowadzi mostem Poniatowskiego.

Zobacz ruchomą grafikę:

Ojbazdy dla kierowców i komunikacji miejskiej
TVN24
Objazy na czas zamknięcia mostu
ZTM

W związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na błoniach Stadionu Narodowego zorganizowano parking P+R. Zaparkować można za darmo. Czytaj więcej.

Nawierzchnia mostu Łazienkowskiego jest bardzo zniszczona po pożarze:

Most po pożarze - nagranie z drona
Kontakt 24
Pofalowany asfalt na moście
Marek / Kontakt24

Most w płomieniach

Most Łazienkowski został zamknięty po sobotnim pożarze. Akcja gaśnicza trwała 12 godzin. Obecnie przeprawa jest zamknięta do odwołania.

Most wybudowany w latach 1971-74 jest częścią bardzo ważnej w Warszawie drogi: Trasy Łazienkowskiej.

Według ostatnich danych Zarządu Dróg Miejskich (pochodzą z połowy ubiegłego roku) most Łazienkowski jest drugim pod względem natężenia ruchu. Średnio w ciągu doby korzystało z niego 97 643 kierowców.

//lulu