Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Stadionowi bandyci zatrzymani

Warszawa

| Kontatk 24/Tomasz Pestka 112Tychyfot. KSP

Stołeczna policja zatrzymała ośmiu chuliganów, którzy w listopadzie napadli kibiców Legii na stacji kolejowej. W styczniu funkcjonariusze ujęli pięciu innych chuliganów.

Do burdy doszło 19 listopada 2010 roku na stacji kolejowej Płudy na warszawskiej Białołęce. Kierownik pociągu powiadomił funkcjonariuszy o grupie zamaskowanych pseudokibiców, którzy wtargnęli do stojącego na peronie składu pociągu.

Zaatakowali maczetami i pałkami kilku kibiców przeciwnej drużyny wracających właśnie z meczu piłkarskiego. Rozpylili wewnątrz gaz łzawiący. Odebrali mężczyznom klubowe szaliki, bluzy, koszulki i kurtkę. Jeden z pokrzywdzonych z rozciętą nogą trafił do szpitala.

Grozi im 12 lat

- Od tego momentu cały czas pracowaliśmy nad ustaleniem wszystkich uczestników napaści - informuje rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński. - Na podstawie nowych informacji policjanci wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców ustalili personalia kolejnych mężczyzn. W rezultacie zatrzymano ośmiu pseudokibiców podejrzewanych o ten rozbój - dodaje.

Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 19 do 24 lat. To Jakub S., Adrian Z., Mariusz Z., Radosław Ż., Adam J., Łukasz J., Piotr R. i Dariusz S. Po przewiezieniu do prokuratury przedstawiono im zarzuty rozboju, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

mj/mat/k/tvn24.pl