Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Stadion zły na Superpuchar, ale z Portugalią zagramy

Warszawa

Mówi Ewa Gawor - film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Mimo negatywnej decyzji wobec Superpucharu Polski, spotkanie z Portugalią oraz mecze Euro 2012 na tym samym stadionie nie są zagrożone – zapewnia ratusz. Dlaczego? Według szefowej biura bezpieczeństwa, nie są to mecze podwyższonego ryzyka.

- Jeśli nie można zapewnić bezpieczeństwa podczas Superpucharu Polski, to co z towarzyskim meczem Polska-Portugalia 29 lutego i samym Euro? – dopytywali dziennikarze podczas piątkowej konferencji prasowej. Ewa Gawor, szefowa biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, zapewniła, że te imprezy nie są w żaden sposób zagrożone, bo nie są to mecze podwyższonego ryzyka.

W piątek ratusz nie wydał zgody na organizację meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym. - Obiekt nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - stwierdziła Gawor.

Warunki mniej ostre

- Warunki bezpieczeństwa nie są tak ostre jak w przypadku meczu Legia-Wisła. W mojej ocenie mecz Polska-Portugalia nie będzie niczym zagrożony, pod warunkiem, ze organizator dostarczy wszystkie dokumenty, w tym pozytywne opinie podmiotów, które wydają opinie – stwierdziła Ewa Gawor.

Szefowa biura bezpieczeństwa zauważyła, że kibice reprezentacji narodowych nie są tak agresywni i wzajemnie zantagonizowani, jak bywa w przypadku zespołó klubowych.

bako/par