Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Stadion Narodowy imienia Kazimierza Górskiego?

Warszawa

fot. NCS

Czy Narodowy, obok nazwy sponsora, powinien nosić imię Kazimierza Górskiego? Taki pomysł wysuwa fundacja imienia Trenera Tysiąclecia. Ale Narodowe Centrum Sportu, które nadzoruje budowę areny, studzi ich zapał.

Nie tak dawno pisaliśmy, że stołeczni radni chcą znaleźć dla Kazimierza Górskiego ulicę w Warszawie. - Ale miejski zespół nazewnictwa ocenił, że tworzenie takiej ulicy, gdy jest już jedna - Wojciecha Górskiego, nie jest najlepszym pomysłem – mówi Marcin Rzońca, radny Warszawy.

"Wstrzymaliśmy się"

W nieoficjalnych rozmowach zaproponowano nadanie tego imienia innemu obiektowi. - W grę wchodzi albo rondo przy Dworcu Centralnym u zbiegu Al. Jerozolimskich, Chałubińskiego i al. Jana Pawła II, albo park okalający Stadion Narodowy - wylicza Rzońca. - Jednak na prośbę fundacji Kazimierza Górskiego wstrzymaliśmy się z tym pomysłem - dodaje.

Dlaczego? Okazuje się, że organizacja chce rozpropagować inną inicjatywę. - W gronie działaczy piłkarskich rodzi się pomysł, żeby imię Kazimierza Górskiego nosił Stadion Narodowy - wyjaśnia Janusz Jesionek, prezes fundacji, kierownik reprezentacji Polski w latach, gdy pod wodzą Trenera Tysiąclecia biało-czerwoni święcili największe triumfy.

To właśnie Kazimierz Górski doprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 1974 r. i złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w 1972 r. - Fundacja ma mieć wiodącą rolę w prowadzeniu tej inicjatywy - dodaje Jesionek.

Najlepsze miejsce

Szczegółów na razie zdradzać jednak nie chce. Pomysł popiera syn Kazimierza Górskiego - Dariusz. - Nie jest łatwo mi o tym mówić, bo jestem stroną, ale moim zdaniem Stadion Narodowy jest najlepszym miejscem, żeby uczcić Kazimierza Górskiego - zaznacza. - Byłoby to uhonorowanie jego zasług sportowych, ale też zasług jako człowieka. Był wspaniałym ojcem, wychowawcą - dodaje.

Dwa w jednym?

Pomysłodawcy chcieliby, żeby imię trenera-legendy na stałe towarzyszyło narodowej arenie, wraz z nazwą sponsora. Czy obie sprawy da się pogodzić?

- Proces negocjacji z potencjalnymi sponsorami tytularnymi jest prowadzony. Jest kilku potencjalnych partnerów. Sponsora głównego chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku – tłumaczy Daria Kulińska, rzecznik NCS. I nie pozostawia fundacji wielkich nadziei: - W związku z wyborem modelu biznesowego, polegającego na sprzedaży tzw. naming rights, nie zakładamy możliwości nadawania imienia stadionowi - mówi rzeczniczka.

Co sądzisz o pomyśle nadania stadionowi imienia Kazimierza Górskiego? Czekamy na opinie na forum.

ran/mz