Stadion Narodowy: poczuj się jak piłkarz albo VIP

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plOdwiedź Stadion Narodowy

Stadion Narodowy będzie można zobaczyć z różnych perspektyw. Dla fanów futbolu opracowano cztery specjalne trasy. W przygotowaniu są już kolejne.

"Od początku lutego każdy będzie mógł sprawdzić niezwykłą akustykę stadionu czy zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski" – informuje zarządca stadionu, spółka PL.2012+.

Trasa Kibica to podstawowa forma zwiedzania. Uczestnicy wycieczki zobaczą miejsca dostępne w czasie meczów dla każdego, kto wykupi bilet. W ciągu 45-minutowej wycieczki zajrzą też do strefy dla dziennikarzy.

Z kolei Trasa Piłkarza wiedzie przez zakamarki piłkarskiej szatni, płytę boiska czy salę konferencyjną.

Jest też Trasa Ekskluzywna, czyli odwiedziny strefy i loży VIP.

Będzie też okazja, by poznać Stadion Narodowy w towarzystwie Znanych i Lubianych. W soboty będzie oprowadzał Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy, zaś w niedziele Tomasz Wołek, publicysta i komentator sportowy.

Zarządca przygotował punkt widokowy - dwa sektory dolnej trybuny, na których można przebywać tak długo, jak się chce.

Od 10 złotych

Wycieczki będą odbywały się od wtorku do niedzieli, co pół godziny, między 10.00 a 18.00.

Ceny biletów zaczynają się od 5 zł (bilet ulgowy) i 10 zł (normalny) - tyle trzeba zapłacić za wejście na punkt widokowy. Najdroższe są bilety na trasę Znani i Lubiani - normalny kosztuje 40 złotych.

ZOBACZ HARMONOGRAM WYCIECZEK

SPRAWDŹ CENNIK

Zapoznaj się z regulaminem zwiedzania

Wycieczki nie wymagają wcześniejszej rezerwacji, ale na miejscu musi zebrać się min. 15 osób.

Udział grupy zorganizowanej (min. 20 osób) trzeba zgłosić pod numerem telefonu22 295 95 95 lub adresem e-mail: zwiedzanie@stadionnarodowy.org.pl oraz poczekać na potwierdzenie terminu i godziny przez przedstawiciela PL.2012+. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.30 do 18.00.

Szykują nowe trasy

W przygotowaniu są spacery dla pasjonatów historii, technologii czy sportów ekstremalnych.

Specjalne wycieczki mają być prowadzone m.in. przez inżynierów i architektów. Trzeba się będzie na nie umówić wcześniej.

- Szczególną atrakcją będzie też możliwość organizacji urodzin na Stadionie Narodowym - informuje zarządca areny, spółka PL.2012+.

Piłkarskie gadżety na wystawie

Od 2 lutego będzie można też zobaczyć na stadionie wystawę "Świat Wielkiego Futbolu" Stefana Szczepłka. Jedna z najcenniejszych kolekcji koszulek reprezentacji Brazylii, but Karima Benzemy, rozdarty podczas zderzenia z Jerzym Dudkiem, autografy najsłynniejszych piłkarzy z Polski i ze świata – to tylko niektóre z eksponatów. Wstęp na wystawę jest płatny.

WIĘCEJ O WYSTAWIE

ran/roody//mz