Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Stacje-rekordzistki. Z nich najczęściej wypożyczamy rowery

TVN Warszawa

Urząd MiastaPrawie 1.9 mln wypożyczeń, kolejny udany sezon Veturilo

Stacja na skrzyżowaniu al.Niepodległości i ul.Batorego okazała się najpopularniejszym miejscem, z którego warszawiacy wypożyczają rowery miejskie.

Według statystyk opublikowanych przez operatora miejskiego roweru firmę Nexbike najchętniej jednośladem odjeżdżamy ze skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Batorego. To miejsce, w którym odbywa się ponad dwa procent wszystkich wypożyczeń. Podobnie jest z liczba zwrotów.

Nieco mniej, bo 1,25 procent wypożyczeń i 1,3 procent zwrotów odbywa się w stacji na placu Wileńskim.

Na trzecim miejscu znalazła się stacja w okolicy centrum handlowego Arkadia. Stamtąd odjeżdża 1,2 procent wypożyczających. Tyle samo osób kończy w tym miejscu swój przejazd.

Podobnym zainteresowaniem warszawiaków rozpoczynających swoją podróż rowerem cieszą się stacje przy metrze Politechnika i przy kampusie Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Banacha.

Natomiast stacja na rogu Jana III Sobieskiego i Chełmskiej zamyka pierwszą piątkę miejsc,w których zwracanych jest najwięcej rowerów.

Coraz więcej wypożyczeń

Łącznie w stolicy jest 205 stacji, na których dostępnych jest 3073 pojazdów. Veturilo w tym roku wystartowało z początkiem marca. Od tego czasu odnotowano 824 353 wypożyczenia, a grono rowerzystów powiększyło się o 37 725 osób. W sumie, od 2012 roku, wypożyczeń w Warszawie było 6 698 212, a rejestracji 397 964 - informuje Nextbike.

W związku z rosnącym zainteresowaniem do 2017 roku zapowiedziano wiele nowości. O tym co się zmieni pisaliśmy tutaj na tvnwarszawa.pl. W zeszłym roku nowością w systemie Veturilo były tandemy:

Ruszyły tandemy Veturilo
TVN24

md/b