Stacja Stadion gotowa

TVN Warszawa

TVN WarszawaStacja Warszawa-Stadion

Jest pozwolenie na użytkowanie stacji kolejowej Warszawa-Stadion. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydał wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Pozwolenie na użytkowanie było ostatnim dokumentem, na który czekali kolejarze, aby udostępnić pasażerom stację kolejową. - Pierwsi z nich skorzystają ze stacji jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Biało-czerwone panele

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. Choć nie wygląda tak, jak na wizualizacjach prezentowanych przed remontem, to i tak znacząco odróżnia się od tego, z czym PKP kojarzy się na co dzień.

Perony stacji komponują się z architekturą Stadionu Narodowego. Przezroczyste ściany składają się z paneli w kolorze czerwonym i naturalnego szkła. Kolejarze zrezygnowali ze szklanego, biało-czerwonego dachu nad peronami. W obawie przed wandalami zdecydowali się na użycie blachy.

Stacja Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012.

Remont stacji rozpoczął się 1 czerwca 2011 roku.

Obok budują metro

Równolegle z modernizacją stacji kolejowej, tuż obok trwa również budowa jednej ze stacji centralnego odcinka II linii metra.

bf//ec