Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Stacja CNK przecieka. Fuszerka? "To dla nas normalna sytuacja"

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZacieki na stacji CNK

Stacja II linii metra Centrum Nauki Kopernik przecieka. - Na suficie pojawiły się zacieki - alarmuje reporter tvnwarszawa.pl. Metro Warszawskie twierdzi, że "takie rzeczy się zdarzają" i zapewnia, że usterka zostanie poprawiona w ramach gwarancji.

Zacieki znajdują się nad peronem, na podwieszanym suficie. Jeszcze w sobotę miejsca, gdzie przecieki są największe były zabezpieczone folią. W poniedziałek już jej nie było. - Tę część sufitu już zagruntowano. Trzeba będzie ją jeszcze pomalować - zauważa Mateusz Szmeleter, reporter tvnwarszawa.pl. Ale zacieki wciąż widać w innych miejscach.

Poprawki na stacji CNK:

Część sufitu została zagruntowana
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Po wyjaśnienia zawróciliśmy się do Metra Warszawskiego.

- Pod względem technologicznym to dla nas normalna sytuacja. Stacja metra to obiekt podziemny i często woda gruntowa szuka ujścia w różnych miejscach. Stąd te zacieki, spotykane również na stacjach I linii metra – twierdzi Paweł Siedlecki z biura prasowego metra.

Poprawki w ramach gwarancji

Zapewnia przy tym, że zacieki nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie metra. – Chcę uspokoić wszystkich pasażerów, że takie rzeczy się zdarzają. Metro funkcjonuje normalnie i jest w pełni bezpieczne – uspokaja Siedlecki.

W związku z tym, że wszystkie stacje II linii metra są nadal na gwarancji, to wykonawca - spółka AGP Metro - ma zabezpieczyć sufit i wyeliminować usterki. - Prace odbędą się w nocy, żeby nie utrudniać ruchu w metrze – podaje nasz rozmówca.

su/jb/b