Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Śródziemnomorska do remontu. Podniosą "zebry", ograniczą prędkość

Warszawa

ZDMPrace drogowców na Śródziemnomorskiej

Podwyższone przejścia dla pieszych, progi zwalniające czy ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Drogowcy planują duże zmiany na Śródziemnomorskiej. - To uspokoi ruch i przełoży się na wzrost bezpieczeństwa w tym rejonie - zapewniają.

Śródziemnomorska to ulica łącząca południowe Stegny z Sobieskiego i aleją Sikorskiego. Niewielka, ale ze względu na gęstą zabudowę na przyległych do niej uliczkach - dość ruchliwa.

Pięć skrzyżowań

Prace drogowców na Śródziemnomorskiej obejmują pięć skrzyżowań: z Barcelońską, Kartaginy, Macedońską, Korsykańską i Nicejską.

"Przy skrzyżowaniu z Barcelońską roboty już się zakończyły. Powstało tam wyniesione przejście dla pieszych z elementami odblaskowymi" - precyzują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. To jednak dopiero początek. Podobne prace czekają inne skrzyżowania. trwają już na skrzyżowaniu z ulicą Macedońską.

Na Macedońskiej, oprócz podwyższonego przejścia i elementów odblaskowych, przebudowane zostaną też chodniki i krawężniki. Przed przejściem pojawią się też pasy z płyt ostrzegawczych.

Azyle i progi zwalniające

"W najbliższych dniach wyniesione przejście wybudujemy także na skrzyżowaniu z Nicejską. Pojawi się tam również, od strony ul. Marsylskiej, próg zwalniający z elementami odblaskowymi. Z kolei na przejściu przy skrzyżowaniu z ul. Korsykańską wybudujemy azyl" - zapowiadają drogowcy.

Przebudowane będzie też przejście przy skrzyżowaniu z Kartaginy. Zgodnie z deklaracją ZDM, stanie tam również znak B-33, który oznacza ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Remont potrwa kilka najbliższych tygodni (drogowcy nie podają dokładnej daty jego zakończenia). Wraz z postępem prac, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu, zamykane są kolejne skrzyżowania. A kierowcy kierowani na objazdy.

"Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia" - apeluje Zarząd Dróg Miejskich.

W piątek informowaliśmy o innych ważnych zmianach na Mokotowie. Ruszyły prace przy wytyczeniu przejścia naziemnego na Czerniakowskiej przy ul. Chełmskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Drogowcy wytyczają naziemne przejście dla pieszychTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kw/b