Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Spytaj urzędników o rozszerzenie strefy płatnego parkowania

Warszawa

tvn24.plStrefa płatnego parkowania powiększa się

Wielkimi krokami zbliża się rozszerzenie strefy płatnego parkowania m.in. o część Śródmieścia. Mieszkańcy, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o planowanych zmianach mogą w środę i czwartek przepytać urzędników.

Strefa płatnego parkowania rozszerzy się o nowe rejony 1 kwietnia. Sprawa już budzi wielkie emocje na Ochocie, gdzie część mieszkańców oburza wprowadzona już organizacja ruchu.

Dwa spotkania

Teraz swoimi wątpliwościami i pytaniami będą mogli podzielić się z urzędnikami mieszkańcy Śródmieścia. Dwa rejony tej dzielnicy zostaną obstawione parkomatami za blisko dwa miesiące.

Na pierwszy ogień pójdzie Muranów. Mieszkańcy osiedla będą mogli porozmawiać z urzędnikami w środę o godz. 16 w sali konferencyjnej lokalu "Państwomiasto" przy ul. Andersa 29.

- Odbędzie się spotkanie mieszkańców dzielnicy Śródmieście z burmistrzem dzielnicy Śródmieście, dyrektorem Zarządu Terenów Publicznych, dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich oraz Miejskim Inżynierem Ruchu - informują w komunikacie przedstawiciele dzielnicy.

Dzień później, w czwartek, z osobami odpowiedzialnymi za nową organizację ruchu spotkają się mieszkańcy rejonu ulic: Parkowa, Sulkiewicza, Lądowa. Chętni są zaproszeni do szkoły podstawowej nr 98 przy ul. Grottgera 22 na godz. 17.

Większa SPPN

Strefa płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN) ma być wkrótce rozszerzona m.in. o Muranów, Pragę Północ i część Ochoty. Parkomaty w nowych lokalizacjach mają zacząć działać od 1 kwietnia 2013 roku.

Na połowę lutego ZDM zaplanował kampanię informacyjną. Urzędnicy planują, że każdy mieszkaniec z terenu objętego strefą płatnego parkowania dostanie ulotkę z praktycznymi informacjami. Wydawanie abonamentów ma ruszyć 1 marca.

CZY PŁATNE PARKOWANIE BĘDZIE DROŻSZE?

ran/b

Większa strefa płatnego parkowania w Warszawie
TVN24, fot. tvnwarszawa.pl