"Sprzedam nerkę. Cena: 20 tysięcy złotych"

Warszawa

ShutterstockPolicja zatrzymała 26-latkę

Prokuratura Rejonowa w Otwocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej mieszkance powiatu, która ogłaszała w internecie, że za 20 tysięcy złotych sprzeda nerkę. Kobieta miała tłumaczyć śledczym, że był to żart.

W kwietniu Komenda Powiatowa Policji w Otwocku otrzymała informacje od kilku jednostek w kraju, że w wyniku pracy operacyjnej namierzyły na jednym z portali ogłoszenie zatytułowane "sprzedam nerkę" z ceną 20 tysięcy złotych.

Ustalono, że jego autorką jest 26-letnia mieszkanka powiatu otwockiego.

Jest akt oskarżenia

- Kobieta została wezwana na przesłuchanie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego został jej przedstawiony zarzut z artykułu 43 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Artykuł ten stanowi, że "kto rozpowszechnia ogłoszenie o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

26-latka nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Podczas przesłuchania wyjaśniła, że zamieszczone przez nią ogłoszenie było tylko żartem. Śledczy jej nie uwierzyli, bo z policyjnych danych wynika, że informację w sieci zamieszczono w kwietniu, a później odświeżano w maju.

- Skierowaliśmy do Sądu Rejonowego w Otwocku akt oskarżenia w tej sprawie - poinformowała w czwartek prok. Jolanta Łubkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Sprawa niebawem trafi na wokandę.

W czwartek pisaliśmy o tragicznym wypadku pod Warszawą:

Relacja Artura WęgrzynowiczaTVN24
wideo 2/2

PAP/kz/mś