Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Sprzedali wieżowiec za miliard z groszami

Najnowsze

Karol Kobos/tvnwarszawa.plBiurowiec Q22

Q22 - jeden z najnowszych biurowców w Warszawie - zmienił właściciela. Budynek kosztował nieco ponad miliard złotych.

U zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej jeszcze 5 lat temu stał hotel z początku lat dziewięćdziesiątych. Kupiła go firma Echo Investment. Zburzyła wątpliwej urody budynek i postawiła biurowiec zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates.

Nowym właścicielem Q22 jest z kolei fundusz Invesco Real Estate. Zapłacił 230 mln Euro czyli ponad miliard złotych. Pozostała część ceny ma być uregulowana w 2017 roku, kiedy wprowadzą się wszyscy najemcy.

"Uwzględniając przychody z całkowicie wynajętego budynku, uzgodnioną stopę kapitalizacji, a także wszystkie korekty i dodatkowe płatności, Echo Investment szacuje, że wartość transakcji powinna sięgnąć 273 mln Euro" - czytamy w komunikacie prasowym.

- Nasza strategia zakłada skupienie się na działalności deweloperskiej i sprzedaż budynków tuż po zakończeniu ich budowy oraz wynajmu – poinformował Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W komunikacie prasowym czytamy, że przestrzeń biurowa w Q22 wynosi 53 tys. mkw. i jest już wynajęta w 82 proc. W najbliższym czasie deweloper spodziewa się podpisania kolejnych umów i wzrostu współczynnika do 90 proc.

Niedawno rozdano Nagrody Architektoniczne Prezydenta Warszawy. Grand Prix nagrodzono wystawę MSN "Spór o odbudowę":

"Spór o odbudowę"B. Stawiarski / mat. organizatora

mś/r

Źródło zdjęcia głównego: Karol Kobos/tvnwarszawa.pl