Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Sprzątanie lampionów kosztowało już 4300 złotych

  TVN Warszawa


  Stołeczne służby porządkowe wciąż usuwają pozostałości po ubiegłotygodniowej Nocy Lampionów. Jak poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta, sprzątanie kosztowało już ponad cztery tysiące złotych.

  - Resztki po lampionach będziemy jeszcze usuwali w sobotę z samego rana – powiedziała Krystyna Rafalska z ZOM. Najwięcej do sprzątania jest w Parku Praskim. Tam chińskie lampiony zawisły na drzewach i ogrodzeniu.

  Jak dodała Rafalska, sprzątanie pochłonęło już 4300 złotych.

  Organizatorzy przepraszają

  O latających lampionach pisaliśmy w piątek. Późnym wieczorem tysiące kolorowych balonów rozświetliły niebo nad stolicą. Następnego dnia rano robiły znacznie gorsze wrażenie. Ich pozostałości zaśmieciły m.in. Park Praski i okolice fontann na Podzamczu.

  Spore zamieszanie spowodowały też w zoo, gdzie lądowały m.in. na wybiegach.

  Organizatorzy akcji puszczania chińskich lampionów przepraszają za bałagan i zapowiadają, że to koniec projektu Noc Lampionów. W specjalnym oświadczeniu zadeklarowali też, że chcą przekazać darowiznę wspierającej warszawskie zoo fundacji Panda.

  Policja na wniosek zoo i ZOM prowadzi śledztwo ws. zaśmiecania przestrzeni publicznej.

  bf//ec

  Tak wyglądała piątkowa Noc Lampionów:

  Lampiony poszły w niebo
  Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

  Lampiony zaśmieciły zoo:

  Lampiony zaśmieciły zoo
  Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl