Sprawdź komunikację po spotkaniu "Jezus na Stadionie"

Warszawa

Ztm.waw.plSprawdź komunikację po spotkaniu "Jezus na Stadionie"

W związku z sobotnią uroczystością religijną "Jezus na Stadionie", ZTM uruchomi dodatkowe kursy linii 77, 507, 509 i 517 na skróconych trasach. Będzie można łatwiej dotrzeć do Śródmieścia, Nowodworów oraz na Gocław i Targówek.

Na Stadionie Narodowym ma pojawić się około 58 tys. osób. Po zakończeniu uroczystości "Jezus na Stadionie" – około godziny 22.00 – jej uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów linii 77, 507, 509 i 517 na trasach skróconych.

Linia tramwajowa 77 będzie kursowała na trasie skróconej: RONDO WASZYNGTONA 09 - al. Poniatowskiego - ... – BANACHA.

Linie autobusowe będą kursowały następującymi trasami skróconymi:

507 - RONDO WASZYNGTONA 01 - al. Poniatowskiego - ... - DW. CENTRALNY

509 - RONDO WASZYNGTONA 04 - al. Zieleniecka - Targowa - ... – NOWODWORY oraz AL. ZIELENIECKA 01 - al. Zieleniecka - al. Waszyngtona - ... – GOCŁAW

517 - RONDO WASZYNGTONA 04 - al. Zieleniecka - Targowa - ... - TARGÓWEK.

W sobotę na Stadionie Narodowym od 10 do 22 odbędą się rekolekcje. Poprowadzi je charyzmatyczny duchowny uzdrowiciel z Ugandy, ojciec John Baptist Basobora. Organizatorem spotkania jest Kuria Warszawsko - Praska. Na Narodowym będzie możliwość zakupienia napojów i posiłków w restauracjach rozmieszczonych na koronie stadionu.

Po raz pierwszy ojciec John przyjechał do Polski w roku 2007. Wielką popularnością cieszą się jego charyzmatyczne rekolekcje, które na zaproszenie lokalnych biskupów, prowadzi w wielu diecezjach. W Ugandzie prowadzi sierociniec i fundację "Father Bash" zajmującą się dziećmi, których rodzice zginęli na wojnach lub zmarli na AIDS.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA:

Jezus na Stadionie Narodowym
video: organizator; foto: ojciecjohnbashobora.pl

lata//ec