Sprawdź komunikację na beatyfikację

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot. Ryszard Rzepecki

Metro co 5 minut i specjalna trasa linii 217 - to tylko częśc zmian, jakie ZTM szykuje na 1 maja. Wszystko po to, by ułatwić dojazd na uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II.

Msza beatyfikacyjna, którą odprawi w Watykanie papież Benedykt XVI, rozpocznie się 1 maja o godz. 10. Warszawiacy będą mogli obejrzeć ją na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej.

PRZECZYTAJ O SZCZEGÓŁACH OBCHODÓW W STOLICY

Żeby ułatwić wiernym podróż na Wilanów, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował zmiany w komunikacji:

Metro co 5 minut

Linia 217 przez cały dzień będzie jeździła skróconą trasą - od Metra Wilanowska do skrzyżowania Al. Rzeczypospolitej/Oś Królewska. Na trasę kierowane będą autobusy o większej pojemności, niskopodłogowe. W godz. 7.30-19 zostanie zasilona dodatkowym taborem.

Metro będzie kursowało według sobotniego rozkładu jazdy - co 5 minut. Komunikaty odsyłające wiernych do linii 217 będą nadawane na stacjach Ratusz Arsenał, Świętokrzyska oraz Wilanowska.

Zmiany na placu Piłsudskiego

1 maja transmisję z Watykanu będzie można oglądać też na telebimach rozstawionych na pl. Piłsudskiego. Dlatego przez cały dzień plac będzie wyłączony z ruchu. Linie autobusowe 102, 111, 116, 175, 178, 180, 195, 222, 503 i N44 pojadą objazdami.

PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY

ran/roody