Sprawdź, jak wypożyczyć rower

veturilo.waw.plWejdź na stronę veturilo.waw.pl

Z warszawskiego systemu wypożyczali rowerów Veturilo mieszkańcy będą mogli skorzystać od sierpnia. Jednak już teraz mogą wejść na stronę internetową www.veturilo.waw.pl i tam jeszcze przed uruchomieniem systemu, dopełnić wszystkich formalności związanych z rejestracją i opłatami.

Strona została uruchomiona dwa tygodnie przed otwarciem wypożyczalni miejskich rowerów, żeby przyszli użytkownicy mogli zapoznać się z regulaminem, zarejestrować w systemie i dokonać niezbędnych opłat. W systemie nie muszą się rejestrować użytkownicy systemu Bemowo Bike, którego wypożyczalnie są w pełni kompatybilne z Veturilo.

Instrukcja obsługi

Korzystanie z systemu jest bardzo proste. Po wejściu na stronę trzeba podać wszystkie wymagane dane, w tym numer telefonu, zaakceptować regulamin oraz wpłacić niewielką opłatę wstępną w wysokości 10 zł. Po otrzymaniu potwierdzenia i 6-cyfrowego numeru PIN na wskazany adres e-mail – od sierpnia będzie można już wyruszyć w trasę z Veturilo. Należy zapamiętać PIN, który razem z numerem telefonu będzie w początkowym okresie identyfikatorem klienta. Przed wypożyczeniem roweru, w terminalu będzie można aktywować Warszawską Kartę Miejską, która również może być identyfikatorem.

Strona www.veturilo.waw.pl znajduje się jeszcze w fazie testów, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego prosi wszystkich użytkowników o zgłaszanie swoich uwag do końca lipca, na adres: veturilo@ztm.waw.pl.

Garlicki twarzą kampanii

16 lipca rozpoczęła się również kampania promująca wypożyczalnie uruchamiane na zlecenie ZTM. W autobusach, tramwajach i metrze wiszą już plakaty. Reklama pojawiła się również w urzędach dzielnic Bielany, Śródmieście, Ursynów i Wilanów oraz na kilkudziesięciu wiatach przystankowych. Pod przełomie lipca i sierpnia na monitorach w metrze, tramwajach i autobusach.

Twarzą kampanii społecznej został Łukasz Garlicki, znany aktor, członek "Projektu Warszawiak".

W sumie w Warszawie powstanie 57 stacji, które zlokalizowane będą w centrum, na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie.

ztm//su/b

Źródło zdjęcia głównego: veturilo.waw.pl

Pozostałe wiadomości