Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Sprawdź, jak wrócić z sylwestrowej zabawy na błoniach Narodowego

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiceprezydent Warszawy o zabawie sylwestrowej

Tramwajem, autobusem, metrem i pociągiem można wrócić z imprezy sylwestrowej, która o 20 rozpoczęła się na błoniach Narodowego. Zabawa potrwa do godziny 1.30.

Powrót z imprezy

Tramwaje linii 2, 3, 26 i 35 będą kursowały przez całą noc, w godz. 23.00 – 1.00 z częstotliwością co 7,5 min., a następnie co 10 min. W godz. 20.00 - 1.30 pociągi pierwszej linii metra będą wjeżdżały na stacje co 5 min., a drugiej co 3 min. W godz. 1.30 - 3.00 metro, na obu liniach, będzie kursowało co 10 min., a po godz. 3.00 - co 15 min. Częściej co 10-15 min. będą kursowały autobusy wybranych linii nocnych. Na ulice wyjadą również linie nocne N50, N52, N56 i N58. Przez całą noc będą kursowały autobusy linii 507. Zostaną uruchomione też linie autobusowe 903 (Al. Zieleniecka – Bródno-Podgrodzie) i 904 (Berezyńska – Wiatraczna). Będą również dodatkowe kursy linii 509 (na trasach al. Zieleniecka – Gocław i al. Zieleniecka – Nowodwory). Na tory wyjadą dodatkowe pociągi KM i SKM, które umożliwią powrót z imprezy. Ze względów bezpieczeństwa przystanek kolejowy Warszawa Stadion zostanie zamknięty w godz. 23.30-3.00.

Pierwszy Sylwester z II linią metra

- To pierwszy Sylwester z działająca II linią metra, która będzie jednym z głównych środków transportu dla wszystkich uczestników. Metro w Sylwestra będzie jeździło całą dobę. Będą specjalne linie tramwajowe, a także komunikacja autobusowa oraz kolejowa – zapowiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

31 grudnia autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w dzień powszedni.

Wprowadzono zakazy parkowania na błoniach Narodowego oraz ulicach: Sokolej, Siwca i bocznej jezdni przy rondzie Waszyngtona od strony Parku Skaryszewskiego (pomiędzy al. Waszyngtona a Zieleniecką).

Od godz. 6 nie można wjeżdżać na błonia stadionu, a ul. Sokola została zamknięta dla ruchu.

Od godz. 23.00 całkowicie wyłączona z ruchu jest al. Zieleniecka. Na trasy objazdowe (al. Waszyngtona, przez rondo Wiatraczna i ul. Grochowską) zostały skierowane tramwaje linii 7, 22 i 77 (linia 77 do pętli Wiatraczna). Normalny ruch zostanie przywrócony 1 stycznia o godz. 6 rano.

Inaczej niż przy innych imprezach na stadionie, dla ruchu nie będzie zamknięta Saska Kępa.

Jak dojechać na zabawę sylwestrową?
Urząd Miasta
Plan terenu imprezy
Urząd Miasta

Sylwester z gwiazdami

Wspólna sylwestrowa zabawa pod hasłem "Sylwester Narodowy" rozpoczęła się o godz. 20 w czwartek 31 grudnia. Impreza ma potrwać do ok. godz. 1.30.

Gwiazdy warszawskiej zabawy
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ran,PAP/b/kś