Sprawdź, jak dotrzeć na półfinał

Warszawa

ZTMObjazdy dla pojazdó ZTM

Dziś na Stadionie Narodowym zmierzą się Niemcy i Włosi. Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu, głównie w centrum. Władze ratusza szacują, ze do stolicy może przyjechać nawet 50 tys. zagranicznych kibiców.100 pociągów intercity przywiezie i rozwiezie kibiców po meczu, specjalne autobusy, tramwaje, a także metro będą kursowały całą noc. Ale dzień meczowy to nie tylko ułatwienia dla kibiców, ale też spore utrudnienia dla mieszkańców. Utrudniony dojazd na Saską Kępę, zamknięty most Poniatowskiego, objazdy. Sprawdź, jak w czwartek poruszać się po mieście.Parkingi od godz. 10

O godzinie 10.00 zostaną uruchomione tymczasowe parkingi PR. Kibice, którzy przyjadą na mecz samochodami, będą mogli zostawić auta na specjalnie przygotowanych parkingach i przesiąść się do autobusów, które dowiozą ich na Stadion Narodowy, a po meczu na parking. Także o godzinie 10.00 zostaną uruchomione linie autobusowe (oznaczone literami SH), którymi kibice będą mogli dojechać z parkingów do najbliższych węzłów przesiadkowych. Linie SH będą kursowały do godziny 10.00 w piątek. Posiadacze biletów na mecz korzystają z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Utrudnienia w Al. Jerozolimskich Znaczne zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej będą wprowadzane ok. godz. 16, kiedy to dla indywidualnego ruchu samochodowego zamknięte zostaną: ul. Francuska oraz Al. Jerozolimskie i most Poniatowskiego i al. Poniatowskiego (jezdnia północna, na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda Dmowskiego). Linie autobusowe 102, 111, 117, 127, 128, 138, 146, 158, 166, 171, 175, 275, 507, 517, 520 i 521 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z. Autobusy będą jeździły trasą z placu Zawiszy, Alejami Jerozolimskimi do pl. Trzech Krzyży. Trasa powrotna wiedzie Alejami Ujazdowskimi, ul. Piękną, Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi przez pl. Na Rozdrożu, al. Armii Ludowej, most Łazienkowski i dalej Wałem Miedzeszyńskim, ul. Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona do Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych do Ronda Wiatraczna.

Specjalne linie

Także ok. godz. 16 zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe, którymi kibice dotrą na Stadion Narodowy. Tramwaje linii 77 będą kursować do ok. godz. 21 między pl. Narutowicza a pętlą Wiatraczna przez most Poniatowskiego. Natomiast autobusy oznaczone literą P będą jeździć między parkingami Parkuj i Jedź a stadionem. Ok. godz. 22.45 na trasy mają wrócić linie autobusowe oznaczone literą P, które będą kursowały na odcinkach Stadion Narodowy - parkingi Parkuj i Jedź. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia autobusowa SHW, kursująca na trasie: Park Skaryszewski - Wiatraczna.

Nocne tramwaje Ponadto fani futbolu bawiący się w strefie kibica będą mieli do dyspozycji linie autobusowe - oznaczone literą F - wyruszające w trasy z ulicy Marszałkowskiej i Królewskiej. Linie będą kursowały w godzinach 22.00-2.00. Autobusy będą zatrzymywały się na żądanie na wszystkich przystankach. Dodatkowo, o godzinie 22.00 zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa 76, kursująca na trasie: Pl. Narutowicza - Filtrowa - Krzywickiego - Nowowiejska - al. Niepodległoci - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - Odrowąża do Annopolu. Przez całą noc będą także jeździły tramwaje linii 7, 10, 16, 24 i 33 oraz pociągi metra. Wracając z meczu można będzie skorzystać także z pociągów. Po jego zakończeniu dodatkowe pociągi odjadą z przystanku kolejowego Warszawa Stadion m.in. w kierunku lotniska Chopina i Warszawy Zachodniej.

PAP//mjc/b