Sprawa Kajetana P. Jest termin pierwszego posiedzenia sądu

Warszawa

Wyznaczono termin pierwszego posiedzenia sąduTVN24
wideo 2/3

28 marca odbędzie się pierwsze, organizacyjne posiedzenie sądu w sprawie Kajetana P. Mężczyzna jest oskarżony o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego.

Akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie 9 lutego. Był to już drugi akt, sporządzony po konfrontacji dwóch grup biegłych, którzy badali poczytalność mężczyzny. Ostatecznie uznali, że miał ograniczoną zdolność do rozpoznania swoich czynów, ale może stanąć przed sądem.

Ten wyznaczył więc termin pierwszego posiedzenia na środę 28 marca. Będzie ono miało charakter organizacyjny.

Cofnięty akt oskarżenia

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, pierwszy akt oskarżenia w sprawie Kajetana P. został skierowany do sądu w lipcu ubiegłego roku. Sąd zwrócił go jednak prokuraturze, wytykając m.in. niekompletność dokumentacji. Wskazał też na konieczność przeprowadzenia konfrontacji biegłych psychiatrów i psychologów z dwóch zespołów, wypowiadających się wcześniej na temat poczytalności oskarżonego. Opinie były dwie, bo pierwsza "budziła uzasadnione wątpliwości w zakresie wniosków końcowych".

Akt oskarżenia uzupełniono o konfrontację i wysłano do sądu ponownie.

Brutalne morderstwo

Kajetan P. został oskarżony o brutalne zabójstwo w 2016 roku tłumaczki języka włoskiego i napaść na policjanta oraz biegłą psycholog.

3 lutego 2016 roku Kajetan P. - pod pozorem rozpoczęcia nauki języka - spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam - jak wynika z ustaleń śledczych - zabił ją nożem. By ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności, rozczłonkował je i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Następnie uciekł. Zatrzymano go po 14 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej.

kw/b