Sprawa Froga: zagrożenie w ruchu lądowym czy tylko seria wykroczeń?

Najnowsze

Fakty TVNRajd po Warszawie opublikował w internecie najprawdopodobniej sam kierowca

Do Prokuratury Okręgowej w Płocku trafi w piątek opinia biegłego dotycząca pirata drogowego Roberta N. pseudonim "Frog" - dowiedziała się TVN24. Ten dokument może być decydujący przy orzeczeniu, czy kierowca powinien stanąć przed sądem. To już druga opinia w tej sprawie. We wcześniejszej, wstępnej ekspertyzie biegły przestępstwa się nie dopatrzył.

Opinia ma trafić na biurko prokuratora prowadzącego postępowanie wraz z aktami głównymi sprawy - powiedziała rzecznik prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska.

- Prokurator będzie podejmował dalsze decyzje również w zależności od konkluzji opinii, którą przedstawi biegły - dodała.

Formalnie opinia biegłego nie jest wiążąca. To tylko jeden z dowodów.

Rajd ulicami Warszawy

Na początku czerwca Robert N. urządził piracki rajd ulicami Warszawy sportowym BMW.

Filmowy zapis nocnej przejażdżki opublikował w internecie. Na nagraniu widać, że mężczyzna, mknąc warszawskimi ulicami, złamał wiele przepisów, m.in. jechał pod prąd, wjeżdżał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadził auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, ścigał się z motocyklistami.

W czerwcu prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że biegli informatycy oraz biegli z zakresu ruchu drogowego będą analizować film.

Według wstępnych ekspertyz zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym nie było. Ostateczna opinia może okazać się kluczowa. Jeśli biegły podtrzyma w niej, że rajd Roberta N. to tylko seria wykroczeń drogowych, prokuratorzy mogą umorzyć śledztwo.

Warszawski rajd nie był jedynym wyczynem Roberta N. W przeszłości usłyszał on w sumie siedem zarzutów w rożnych sprawach. Ma policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

jl//rzw