Spotkaj Straussa na placu Zamkowym

Warszawa

Marcin Gula/Tvnwarszawa.plWiedeń w Warszawie

Do końca wakacji na placu Zamkowym można spotkać się ze Straussem. To jeden z elementów promocji stolicy Austrii w naszym kraju.

Wirualne postacie Straussa i Chopina rozmawiają z warszawiakami i turystami na wielkim telebimie, który stanął na wysokości kościoła św. Anny. Dzięki umieszczonej nad ekranem kamerze, aktorzy, których publiczność nie widzi, mają podgląd na to, co dzieje się na placu.

Luksusowy weekend w Wiedniu

Chętni mogą również przelecieć się ze Straussem nad Wiedniem. Zabawa podobna jest do tych na konsolach do gier. Z tą jednak różnicą, że postacią na ekranie sterujemy rękoma. Osoba, która uzyska najwięcej punktów podczas lotu, wygra zaproszenie na luksusowy weekend w wiedeńskim hotelu i przelot samolotem.

Organizatorzy imprezy, Polskie biuro promocji Wiednia chce w ten sposób zwrócić uwagę na Wiedeń jako miasto, które warto odwiedzić choć na weekend.

Atrkacje są dostępne do 31 sierpnia przed kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, w sobotę i niedzielę w godz. 10:30-21:30, od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-21:30.

bf/par