Sportowa sobota na Muranowie

Warszawa

Warsztaty dla dzieci, turnieje sportowe, wernisaż wystawy "Warszawscy sportowcy", wreszcie koncert cymbalisty Aleksa Jacobowitza czekają na wszystkich, którzy w sobotę przyjdą na skwer Willy Brandta na Piknik Sportowy.

TOZ, Warszawa 1924 | MHŻP
Fredzia Bersohn | MHŻP
TOZ, Warszawa 1924 | MHŻP
Fredzia Bersohn | MHŻP
TOZ, Warszawa 1924 | MHŻP
Fredzia Bersohn | MHŻP

Materiał do nietypowej wystawy "Warszawscy Sportowcy" powstawał przez kilka ostatnich tygodni. Składa się on z przedwojennych zdjęć warszawskich sportowców pochodzenia żydowskiego oraz współczesnych interpretacji tamtych obrazów. Autorem zdjęć jest legenda polskiej fotografii Tadeusz Rolke. Wystawa zostanie otwarta 19 maja na skwerze Willy Brandta na ogrodzeniu otaczającym placu budowy Muzeum Historii Żydów Polskich. Fotografie zawisną też na bilbordach na kilku stacjach metra.

Dzień sportowych atrakcji

Otwarciu ekspozycji towarzyszy piknik sportowy. Przez cały dzień na dzieci czekają zabawy i gry podwórkowe: frisbee, disc golf, slackline, zabawy z piłką czy gra w gumę. Rozegrana zostanie również symultana szachowa z tegorocznym mistrzem Polski.

Redaktor Tomasz Lissowski poprowadzi wykład o przedwojennych szachistach-arcymistrzach pochodzenia żydowskiego. Stoisko z napojami i ekologiczną żywnością poprowadzi sklep Żółty Cesarz.

SPRAWDŹ PROGRAM

Na finał koncert cymbalisty

Ci, którzy chcąc poznać historię okolicy powinni wybrać się na jeden z tematycznych spacerów po Muranowie. Przygotowano cztery ścieżki: Warszawa Janusza Korczaka, Muranów śladami kobiet, Półświatek dawnej Warszawy, Nieznany Muranów.

O godzinie 20.45 swój koncert rozpocznie cymbalista Alex Jacobowitz.

bako//ec