Sport pod mostem. Otworzą nowe miejsce na bulwarach

TVN Warszawa


Skatepark, siłownia plenerowa i parkour. Jesienią warszawiacy skorzystają z nowego miejsca do rekreacji w sercu stolicy.

Prace na budowieUM

Strefa powstanie bezpośrednio pod jezdniami mostu Świętokrzyskiego. Będą dostępne przez większą część roku, niezależnie od pogody.

Łatwo dostępna przestrzeń

Ratusz zwraca uwagę, żenowa przestrzeń sportów miejskich będzie łatwo dostępna dla warszawiaków dzięki dobremu skomunikowaniu z resztą stolicy. Tuż obok znajduje się stacja metra Centrum Nauki Kopernik, a na pobliskich przystankach autobusowych zatrzymują się autobusy kilku linii.

"Aby zagwarantować wysoką jakość i zaspokojenie potrzeb entuzjastów aktywności fizycznej, Zarząd Zieleni Warszawy z powodzeniem zaangażował w projekt partnerów merytorycznych reprezentujących lokalne grupy aktywistów dyscyplin rekreacyjnych w postaci stowarzyszeń Parkour United oraz Szaber Bowl" – twierdzi miasto.

Jak przypomina ratusz, generalnym wykonawcą kolejnego odcinka nadwiślańskiej promenady – na odcinku od wysokości Tamka do mostu Świętokrzyskiego – jest firma Skanska.

Za projekt przestrzeni odpowiada pracowania RS Architektura Krajobrazu. Strefy specjalistyczne wykonują firmy MPG oraz 1Move, a za ich projekt odpowiadają stowarzyszenia Parkour United (kalistenika/parkour) i Szaber Bowl (deskorolka).

CZYTAJ TEŻ O PRZYSZŁOŚCI SKATEPARKU POD MOSTEM PONIATOWSKIEGO:

Metra półmaratonuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/ran