Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Spore zmiany na linii średnicowej. Pociągi ominą stacje

Warszawa

ZTMUtrudnienia w weekend

W weekend na pasażerów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich czeka sporo utrudnień na linii średnicowej. Składy ominą niektóre stacje w centrum stolicy. Zmiany spowodowane są wymianą rozjazdów.

Zmiany rozpoczną się w piątek o 22.00 i zakończą się w poniedziałek (17 listopada) o 6 rano.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, pociągi w kierunku m.in. Warszawy Wschodniej, Sulejówka Mińska Mazowieckiego będą kursować przez Warszawę Centralną.

Oznacza to, że nie będą zatrzymywać się na stacjach: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Zmiany czekają także na pasażerów jadących w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Warszawy Zachodniej, Pruszkowa, czy Grodziska Maz.

Pociągi kurować będą przez linię średnicową podmiejską po torze zwykle używanym do ruchu w kierunku WSCHODNIM.

Jak informuje ZTM, będą zatrzymywać się na peronie przeciwnym w stosunku do obsługiwanych zwykle: Warszawa Stadion – peron 1; Warszawa Powiśle – peron 1; Warszawa Śródmieście – peron 1 i 2.

Honorowanie biletów

Wszystkie bilety ZTM będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. W celu skasowania lub aktywowania biletów należy udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM)

Bilety KM będą honorowane w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia i w środkach komunikacji miejskiej na trasie Dw. Wschodni – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego - al. Zieleniecka – Rondo Waszyngtona - al. i most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Szybciej wjadą i wyjadą

- Utrudnienia wynikają z wymiany rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia. W sumie wymienimy ich dziewięć - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK. - Inwestycja ta kosztować będzie 2 miliony złotych. Po wymianie na stację pociągi będą mogły wjechać i wyjechać z prędkością 60 kilometrów na godzinę. Obecnie ta prędkość wynosi 20 km/h - dodaje.

Wszystkie prace z tym związane mają zakończyć się na początku grudnia.

Dworzec Warszawa Główna może znów zaroić się od spieszących się na pociąg pasażerów. PKP PLK planuje go reaktywować:

Pociągi ponownie wjadą na Warszawę Główną
TVN24

su/ran