Spokojny lany poniedziałek

Najnowsze

| Polska Agencja PrasowaTVN24

Lany poniedziałek w stolicy przebiegał spokojnie. Być może amatorów polewania wodą odstraszyły zapowiedzi policji - że tych, którzy z tym przesadzą, czekają mandaty.

W poniedziałek straż miejska miała ponad 50 interwencji. W większości przypadków przechodnie wzywali strażników na widok dzieci lejących wodę między sobą. Sygnały dochodziły przeważnie z Pragi Północ i Targówka.

Straż miejska była wezwana m.in. na ulicę Ząbkowską, gdzie pięć osób miało polewać wodą przypadkowe osoby. - Gdy patrol przyjechał na miejsce nikogo już nie było - mówi Monika Niżniak, rzecznik prasowa formacji. Kolejna interwencja była na ul. Kawęczyńskiej. - Kilka osób w wiadrami wypełnionymi wodą chciało się wedrzeć do trwamwaju - dodaje Nizniak.

- Policja natomiast nie odnotowała żadnych interwencji - poinformował Andrzej Browarek, z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Więcej patroli

Jak informuje straż miejska lany poniedziałek przebiegał spokojnie. Mimo to na ulice wyszła zwiększona liczba patroli policji i straży miejskiej - przede wszystkim na większych osiedlach i w parkach.

- Szanujemy tradycję, ale nie można przekraczać pewnych granic. Wiaderko wody wylane na głowę przypadkowej osoby nie jest tradycją, a chuligańskim wybrykiem. Będziemy zwracać na to szczególną uwagę. Będą mandaty lub wezwania przed sądy grodzkie - ostrzegał Andrzej Browarek z KSP.

Czytaj też na tvn24.pl

Mokra tradycja zanika

Policja przyznaje, jednak że chuligańskich wybryków jest z roku na rok coraz mniej, a widok hord młodzieży, uganiających się z wiadrami ze staruszkami, jest dziś rzadkością.

Różnicę widać, kiedy oglądamy filmy sprzed 10 lat. Przypomniał je Tomasz Sianecki w swoim programie "Ciąg dalszy nastąpił" TVN24.

– Najczęściej polewane są osoby wychodzące z kościoła i pasażerowie autobusów – relacjonował reporter Faktów TVN. W materiale filmowym widać, jak kubły wody lądują na głowach - także wiekowych - przechodniów.

Niektóre dyngusowe żarty kończyły się dramatycznie, jak ten, kiedy oblany wodą wyciągnął nóż i zadał miłośnikowi staropolskiej tradycji dwa ciosy w klatkę piersiową.

fot | Fakty TVN

bf/bako/mz