Spokojnie po meczu. "Tylko drobne incydenty"

Najnowsze


Zakończyło się starcie Legii z Lechem na Stadionie Narodowym. Legioniści wywalczyli Puchar Polski. Zakończyły się też utrudnienia w ruchu na Saskiej Kępie i w centrum. Policja podkreśla, że po meczu nie doszło do żadnych burd.

- Mieliśmy zgłoszenia o drobnych incydentach, ale nie było to nic groźnego. Na mieście jest spokojnie - mówi nam Piotr Świstak ze stołecznej policji.

- Obecnie nie ma żadnych utrudnień w okolicach Stadionu Narodowego - usłyszeliśmy z kolei na specjalnej infolinii policji uruchomionej w związku ze spotkaniem.

We wtorek Piotr Świstak w rozmowie z tvnwarszawa.pl precyzował, że po meczu zatrzymano sześć osób. Dwie za naruszenie nietykalności, jedną za korzystanie ze środków pirotechnicznych i trzy za niestosowanie się do regulaminu imprez masowych.

Po zakończeniu meczu, ok. godziny 18.00 zamknięto al. Zieleniecką od ronda Waszyngtona do ulicy Zamoyskiego. Nieprzejezdny był także most i al. Poniatowskiego. Po kilkudziesięciu minutach ulice zostały otwarte dla ruchu kołowego i komunikacji.

Po meczu uruchomiono zastępczą linię autobusowa Z, która kursowała na trasie pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona i kończyła trasę na przystanku Wiatraczna.

Utrudnienia na Saskiej Kępie

Jak zawsze podczas imprez organizowanych na Stadionie Narodowym, duże utrudnienia występowały też na Saskiej Kępie. Jak informowała policja, z ruchu kołowego wyłączono ulice: Francuską, Międzynarodową, Saską i al. Waszyngtona.

Autobusy linii 117, 138 i 146 skierowano na objazdy. Utrudnienia zakończyły się około 19.40, po wyjściu ostatnich kibiców ze Stadionu Narodowego.

Kibice Legii maszerują na meczMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Dodatkowe pociągi i autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego zachęcał kibiców, aby w drodze z meczu korzystali z komunikacji miejskiej. Uprzedzał jednak, że w porównaniu do poprzednich takich imprez, kibice posiadający bilety na wydarzenie nie mogli korzystać z komunikacji bezpłatnie.

Aż do końca akcji rozjazdowej części jeździło metro. Pociągi kursowały mniej więcej co 3 minuty.

Oprócz tego uruchomiono dodatkowe linie tramwajowe 3 i 26. Jeśli chodzi o autobusy, uruchomione zostały dodatkowe kursy linii 509, 903 i 904.

Ze szczegółowym rozkładem jazdy nadal można się zapoznać na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Wspólny marsz kibiców

Duże utrudnienia występowały również przed rozpoczęciem meczu. Wszystko przez wspólny marsz kibiców Legii, którzy spod stadionu przy Łazienkowskiej przemaszerowali do Stadionu Narodowego.

Jak informował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl, od 13.00 przez kilkadziesiąt minut zamknięty był Most Łazienkowski w obu kierunkach.

Ok. 14 dla ruchu samochodowego zamknięto z kolei most Poniatowskiego. Po kilkudziesięciu minutach przeprawę otwarto dla autobusów i tramwajów. Przed 15 most był ponownie otwarty także dla aut.

Policja uruchamia infolinię

Informacji na temat bieżących utrudnień w ruchu udziela także stołeczna policja. Już o godzinie 11.00 w poniedziałek uruchomiona została linia telefoniczna: 22 603 80 38.

"Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez stanowisko dowodzenia KSP. Warszawiacy mogą pod nim uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym w związku Finałem Pucharu Polski" – czytamy na stronie policji.

Mecz spowodował utrudnienia na Saskiej KępieMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kw/b