Spłonęły dokumenty komornicze

Najnowsze

Strażak o pożarze haliTVN24
wideo 2/2

W czasie pożaru w miejscowości Zakręt zniszczeniu uległy dokumentykancelarii komorniczej. Prokuratura Rejonowa w Otwocku będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie

W sobotę wybuchł pożar w hali i budynku mieszkalnym w miejscowości Zakręt.

Jak poinformował Daniel Niezdropa z otwockiej komendy powiatowej, spaliła się hala magazynowa i pomieszczenie biurowe. - Ogień strawił też dokumenty jednej z kancelarii komorniczych z Warszawy, która wynajmowała magazyn i pomieszczenia biurowe - dodał.

Informację potwierdza straż pożarna. - W czasie gaszenia pożaru, ratownicy widzieli pierwszą stronę gaszonych dokumentów i faktycznie był tam napis "akta". Żaden z nich nie brał jednak tych papierów do rąk - przekazał Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku

Niezdropa poinformował również, że w niedzielę na miejscu były prowadzone czynności z udziałem policji i biegłego strażaka. - Oglądaliśmy miejsce na potrzeby postępowania. Prokuratura Rejonowa w Otwocku będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie - wyjaśnił.

Dodał, że śledztwo wyjaśni czy pożar wybuchł z przyczyn niezależnych, czy też ktoś się do tego przyczynił.

Ponad 20 zastępów straży w akcji

Ogień zajął również przyległy do hali dom jednorodzinny. - Budynek został jednak uratowany, nadpaleniu uległ jego dach. Kiedy wybuchł pożar, na terenie posesji była tylko właścicielka, ale zdążyła w porę opuścić budynek. Jak dodał, pracownicy kancelarii wyszli zanim doszło do pożaru.

- Akcję zakończyliśmy po północy, ale na miejscu zostały jeszcze jednostki nadzorujące. W akcji przez cały czas brało udział 80 ratowników, czyli ponad 20 zastępów straży pożarnej. W czasie jej trwania kolejne zastępy docierały na miejsce na podmianę - przekazał Łodygowski.

mp/gp