Spłonęło 6 hektarów nieużytków

Warszawa

Machar /Kontakt 24Pożar na Myśliborskiej

Przy ulicy Myśliborskiej na Białołęce spłonęło około 5 hektarów nieużytków. Ogień pojawił się także na Bemowie przy Lazurowej gdzie spłonął jeden hektar traw. Nikomu nic się nie stało - poinformował rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP w Warszawie mł. kpt. Michał Konopka. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internautów.

O ogniu na Białołęce strażacy otrzymali zgłoszenie kilka minut po godzinie 13.

Potężny dym na Białołęce

- Palą sie trawy przy ul. Myśliborskiej. Na miejscu jest osiem zastępów straży pożarnej - poinformował nas około godz.14. nas mł. kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. - W ogniu jest ok 5 hektarów nieużytków - dodał. Nikt nie został poszkodowany. Budynki nie były zagrożone pożarem.

Paliło się też na Bemowie

Przy Lazurowej gdzie spłonął jeden hektar traw i trzciny. - Pali się trzcina przy skrzyżowaniu Lazurowej i Szeligowskiej - mówił około 15. Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu są trzy zastępy. Jadą kolejne - dodał. Walkę z ogniem utrudnia porywisty wiatr. - Pali się około jeden hektar nieużytków. Na miejscu są 4 zastępy. Ogień nie przedostał się na budynki. Pożar jest już opanowany. Trwa dogaszanie - poinformował około 16. Konopka.

Tak strażacy gasili pożar w poniedziałek:

Strażacy walczą z ogniem
TVN24

wp//ec